The Body Shop Macedonia

SI TE GJENI FONDATINËN E DUHUR

Jeni në kërkim për atë, ‘të duhurin’? Fondatina e duhur është si një BFF për fytyrën tuaj, duke ndihmuar që lëkura juaj të duket si lëkura juaj, por edhe më bukur. Fondatina e përsosur për ty të ndihmon të prezantosh veten më mirë para botës, si një shok në krah duke të dhënë një valë besimi për të ndërmarrë projekte pasioni dhe plane për përmirësimin e planetit. Dëshironi të gjeni ngjyrën e duhur të fondatinës? Ne kemi gjithçka që ju duhet të dini këtu, ose pse të mos provoni udhëzuesin tonë për të gjetur nuancën e duhur te fondatinës Fresh Nude.

 

KOMPLETO KOLEKSIONIN ME FONDATINA

Në kompletin tuaj të grimit, fondatina është si shtylla e pamjes suaj ideale të bukurisë. Quhet baza për një arsye, apo jo? Është themelor për pamjen tuaj. Një fytyrë e lëmuar mbi të cilën mund të shtoni ngjyra dhe forma dhe ndoshta të jepni disa emocione. Brenda arsenalit tonë të produkteve të mahnitshme të fondatinës, ne kemi gjithçka që ju nevojitet dhe dëshironi. Vendosini në dollapin tuaj në banjo ose edhe në kompletin e grimit dhe zbuloni se si secili ju ndihmon të keni një dukje finale që ndihet e freskët ose e matifikuar.

“E aplikova këtë fondatinë në orën 6 të mëngjesit, gati për punë dhe ishte ende në vend të përsosur në orën 6 pasdite!””

– Leigh30

Rreth Fondatinës Fresh Nude

GJENI HIJEN E DUHUR TË FONDATINËS TUAJ

Si bazë e grimit tuaj, gjetja e fondatinës më të përshtatshme do t’ju ndihmojë të arrini pamjen që dëshironi, por më e rëndësishmja, do t’ju ndihmojë të mbani fytyrën tuaj të duket natyrale. Nuancat e fondatinës Body Shop vijnë në nuanca që i përshtaten të gjitha nuancave të lëkurës dhe ne jemi këtu për t’ju udhëhequr që të gjeni me profesionalizëm tuajën. Me këshillat tona së shpejti do të bëheni mjeshtër i renditjes së makeup-it. Pa marrë parasysh preferencën tuaj për pudër, fondatinë, krem ose korrektor, ne kemi nuancën e duhur të fondatinës për ju.

HAPI 1: INDENTIFIKONI NËNTONIN TUAJ

Përpara se të gjeni nuancën tuaj perfekte të fondatinës, duhet të kontrolloni nuancën e lëkurës suaj. Cfare eshte kjo? Epo, çdo ngjyrë lëkure ka një nuancë të dukshme, e cila dallohet më lehtë përmes ngjyrës së venave në kyçin tuaj të brendshëm. Nëse duket blu ose vjollcë, ju jeni të ftohtit. Nëse venat tuaja duken të gjelbra, ju keni lëkurë me ton të ngrohtë. Dhe nëse nuk jeni të sigurt? Me shumë mundësi jeni neutral.

Ju gjithashtu mund të vëreni se lëkura juaj ka një nuancë natyrale rozë ose të artë, rozë që do të thotë se nënhija juaj është e ftohtë dhe e artë që do të thotë se nënhija juaj është e ngrohtë. Një përzierje e të dyjave do të thotë që keni një nënton neutral. Me këto dy mënyra për të përcaktuar nëntonin tuaj, atëherë mund të kërkoni fondatinën që ju përshtatet më së miri. Sipas këtij rregulli, fondatina për nuancat e ftohta ka tendencë të duket më rozë në shishe dhe fondatina me nuanca të ngrohta duket më e verdhë. Fondatina për nuancat neutrale tenton të bjerë në mes të këtij spektri. Gjeni nuancën që ju përshtatet më së miri në dyqan.

HAPI 2: TESTO NUANCAT

Pra, keni menduar se si mund ta gjeni nuancën tuaj të fondatinës? Nuk ka mënyrë më të mirë për të zbuluar nëse keni gjetur nuancën e fondatinës për ju sesa thjesht ta provoni atë. Por a e dini se ekziston një mënyrë e duhur për të testuar ngjyrat e fondatinës? Merrni këshillat tona në dyqan herën tjetër që të jeni në kërkim të nuancës suaj perfekte. Këshilla numër një është të provoni listën tuaj të ngushtë të nuancave vetëm kur drita është e duhur. Kërkoni diellin, drita e mesditës do t’ju ndihmojë të shihni lëkurën tuaj të grimuar në masën më të plotë.

Ju madje mund të dëshironi ta kontrolloni atë në drita të ndryshme, ta kontrolloni në pasqyra të ndryshme, nga pasqyra e xhepit tek ato në dyqan dhe të bëni një selfie – të gjitha ato mënyra të ndryshme për të kontrolluar lëkurën tuaj do t’ju ndihmojnë të siguroheni që keni gjetur të duhurën. Dhe harroni testimin në krahun tuaj, dorën ose kudo tjetër – vendoseni në nofullën tuaj, pasi kjo është zona e ndërlikuar ku do të shihni nëse keni gjetur nuancën e duhur. Lëreni të ulet në lëkurë për një sekondë përpara se ti hidhni një sy për të parë se a përshtatet me lëkurën tuaj.

HAPI 3: SHIKONI TË ZHDUKET

Ashtu si gjetja e “të duhurit”, për të gjetur një nuancë fondatine, ju dëshironi të kërkoni nuancën që nuk përpiqet t’ju ndryshojë. Kjo do të thotë, nuanca e duhur e fondatinës duhet të ndjehet si një lëkurë e dytë – si ju në ditët tuaja më të mira. Nëse një nuancë fondatine bie në sy, kjo do të jetë për shkak se është shumë e lehtë ose e errët. Nëse grimi është shumë i lehtë, ka shumë mundësi që lëkura juaj të duket më e hijshme. Nëse nuanca është shumë e errët, kjo do t’ju bëjë të dukeni tepër të nxirë.

Në temën e nxirjes – mbani mend se toni i lëkurës suaj ka të ngjarë të ndryshojë brenda një spektri delikat me stinët, toni ngrohet me motin. Kjo do të thotë, në varësi të kohës kur jeni duke kërkuar për nuancën tuaj më të mirë të fondatinës, lëkura juaj mund të mos jetë toni i saj i vërtetë. Në mënyrë ideale, ju dëshironi të zgjidhni një nuancë që është më afër nuancës që ka lëkura juaj shumicën e vitit. Kur e testoni, nëse nuanca e fondatinës në dukje zhduket në lëkurën tuaj, atëherë keni gjetur nuancën e duhur.

KRAHASOJENI SIPAS LLOJIT TË LËKURËS

Ashtu si çdo produkt tjetër nga koleksioni juaj për kujdesin e lëkurës, fondatina juaj duhet të përshtatet me llojin ose shqetësimin tuaj të lëkurës. Ky rregull është gjithmonë i mençur dhe e bën më të lehtë vendosjen e fondatinës, duke ndihmuar që çehrja juaj të duket e shkëlqyeshme, me shkëlqim dhe e mrekullueshme. Ne kemi bërë bashkë disa nga fondatinat tona më të mira për t’ju ndihmuar të arrini pamjen që dëshironi.

FONDATINA PËR LËKURË ME YNDYRË

Fondatina Body Shop me një përbërës miqësor ndaj lëkurës së yndyrshme, fondatina jonë Matte Clay Skin Clarifying për pastrimin e lëkurës është i pasuruar me vajin Tea Tree nga marrëveshja e  Tregtisë së Ndershme dhe ndihmon të keni lëkurë me pamje më të pastër. Ky formulim vegan është i lehtë dhe i rehatshëm në lëkurë, duke e lënë atë të marrë frymë, për të mos përmendur ndihmën për të minimizuar yndyrën e tepërt dhe kontrollin e shkëlqimit gjatë gjithë ditës. Është shpëtimtar për lëkurën e prirur ndaj shkëlqimit. Është rezistent ndaj ujit dhe djersës dhe ndihmon për të dhënë një mbulim të mirë. Në vend të kësaj, ajo duket e natyrshme, duke ndihmuar në përmirësimin e pamjes dhe strukturës së lëkurës, duke minimizuar njësoj pamjen e poreve dhe njollave. Lëkura juaj do të mbetet e lëmuar dhe më mat.

FONDATINA PËR LËKURËN E NDJESHME

Megjithëse teknikisht nuk është një lloj lëkure, por një shqetësim i lëkurës, ne nuk mund të mos ju tregonim për fondatinën tonë ideale për lëkurë të ndjeshme. Fondatina jonë Fresh Nude është pasuruar me aloe vera nga marrëveshja e Tregtisë së Ndershme në Meksikë në një formulë që të jep ndjesinë e kënaqësisë absolute për t’u aplikuar në lëkurë. Ju ndihmon të arrini një lëkurë të lëmuar dhe një shkëlqim të shëndetshëm me mbulim mesatar dhe të barabartë që duket krejtësisht natyral. Në fakt, kjo fondatinë e preferuar ju ndihmon të dukeni me fytyrë të freskët – përzihet lehtë dhe e lejon lëkurën të marrë frymë.

FONDATINA PËR LËKURË TË KOMBINUAR

Një fondatinë e mirë për lëkurën e kombinuar duhet të jetë balsami ynë Fresh Nude Tinted Beauty Balm SPF 30. Nëse jemi të saktë, teknikisht ky është një balsam bukurie (kjo është ajo që nënkupton ‘BB’), që do të thotë se është kushëriri më i afërt i fondatinës, por ndonjëherë kjo është pikërisht ajo që ju nevojitet për lëkurën e kombinuar. Ky balsam është shumë i lehtë për t’u përzier dhe mund të vendoset nën një fondatinë për mbulim më të plotë nëse dëshironi. Ju ndihmon për t’ju dhënë një dukje të butë dhe të përsosur. Oh, dhe a e përmendëm, nuk bllokon poret? Në fakt, poret duken të turbullta dhe lëkura ndihet e hidratuar dhe e mbushur gjatë gjithë ditës me një pamje të ndritshme.

KRAHASONI SIPAS TEKSTURËS

Ndonjëherë ajo që lëkura juaj ka nevojë ose ajo që lëkura juaj pëlqen të ndjejë në të varet nga preferencat personale po aq sa lloji apo shqetësimi i lëkurës. Ju mund të kuptoni se jeni të prirur më shumë drejt pudrës pasi fytyra juaj është e prirur ndaj shkëlqimit, ose mund t’ju pëlqejë mënyra se si ndihet fondatina e lëngshme në lëkurë. Njëlloj, ajo që po bëni në çdo ditë të caktuar do të ndikojë në atë produkt që merrni në tavolinën tuaj të grimit ose në pasqyrën e banjës. Ju mund të jeni gati për të nisur një aventurë të madhe dhe keni nevojë për një mbulim më afatgjatë dhe më të plotë. Për të gjitha rastet dhe nevojat, cilatdo qofshin planet tuaja, eksploroni përfitimet e teksturave tona të ndryshme të fondatinës.

FONDATINA E LËNGSHME

Fondatina jonë më e shitur Fresh Nude është e pasuruar me ujë trëndafili anglez dhe aloe vera nga marrëveshja për Tregti të Ndershme nga Meksika. Një formulë hidratuese, e ndihmon fytyrën tuaj të ndihet menjëherë e freskët me hidratim deri në 24 orë. Me 16 nuanca, do të mund të gjeni atë që ju përshtatet. Mbulimi i tij i lehtë deri mesatar jep nje rezultat final mat, duke ndihmuar lëkurën të marrë një shkëlqim nudo. Aplikojeni me gishta ose, akoma më mirë, aplikojeni me furçën tonë të fondatines Fresh Nude, një komplet kozmetik i domosdoshëm dhe miku më i mirë i fondatinës sonë që ka dy gjatësi të ndryshme qimesh për ta aplikuar dhe përzier më mirë formulën. Plus, ne kemi gjithashtu Fresh Nude Tinted Beauty Balm SPF 30, një opsion mbulimi më i lehtë se versioni i fondatinës.

PUDRA

Për ata me tendencë të kenë lëkurë me yndyrë, pudra është një bazë ose shtesë fantastike për të ndihmuar në perfeksionimin e një pamje mat. Baza jonë Fresh Nude Face Base mund të ju ndihmojë të krijoni një pamje të njëtrajtshme kur përdoret në lëkurë të thatë ose sipër fondatinës së lëngshme, thjeshtë lagni sfungjerin tonë dhe aplikojeni në lëkurë për më shumë mbulim. Fytyra juaj do të ndihet rehat falë këtij pluhuri, duke ndihmuar që çehrja juaj të duket më e lëmuar dhe e shëndetshme.

KRAHASONI KORREKTORËT

Ndonjëherë lëkura juaj ka nevojë për pak vëmendje shtesë për ta ndihmuar atë të ketë një pamje më të njëtrajtshme dhe të lëmuar. Pikërisht këtu vjen në ndihmë korrektori. Korrektori ndihmon për të fshehur dhe maskuar rrathët e zinj dhe njollat. Një partner i përsosur për fondatinën, të cilën sigurisht duhet ta përputhni me nuancën tuaj të fondatinës. Me tekstura dhe formulime të ndryshme, do të mund të gjeni korrektorin për ju.

KORREKTORI I LENGSHEM

Korrektori ynë Fresh Nude i përshtatet të gjitha llojeve të lëkurës, madje edhe lëkurës së thatë dhe të ndjeshme. Është pasuruar me përbërës të frymëzuar nga natyra, si kafeina, vaji i marulës dhe aloe vera organike nga marrëveshja e Tregtisë së Ndershme. Duke u ndjerë qetësuese në lëkurë, kjo formulë vegane nuk është komedogjene, që do të thotë se nuk do të bllokojë poret tuaja. Si një lëng, është i lehtë për t’u aplikuar me një furçë korrektori ose shkop. Ne lëkurë ndihet i lehtë dhe i rehatshëm, duke ndihmuar në fshehjen e njollave, pigmentimit dhe rrathëve të errët dhe duke e lënë lëkurën tuaj të duket e përsosur dhe natyrale. Kombinoje atë me pjesën tjetër të gamës sonë Fresh Nude.

CONCEALER STICK

Një korrektor i lehtë, kremoz në formë shkopi, korrektori ynë është i mbushur me vitaminë E dhe vaj marule në një formulë të lehtë që aplikohet lehtë dhe përzihet me gishtin tuaj ose me një furçë korrektori. Ndihmon në mbulimin e papërsosmërive, si dhe hijet e errëta për të gjitha llojet e lëkurës.

KORREKTORI BALSAM

Korrektori ynë Matte Clay është i pasuruar me aloe vera dhe, si pjesa tjetër e gamës sonë Matte Clay, vaj tea tree nga marrëveshja e Tregtisë së Ndershme. Ky korrektor vegan ndihet si një ëndërr për lëkurën e yndyrshme, pasi ndihmon për t’i dhënë lëkurës një mbulim të plotë, mat. Është ideal për çdo lloj lëkure, megjithatë, duke ndihmuar në fshehjen e njollave dhe rrathëve të errët poshtë syve në një formulë jokomedogjenike (ajo fjalë e bukur për të mos bllokuar poret tuaja). Duke i rezistuar lagështisë ndihmon lëkurën tuaj të duket më e pastër, e qartë dhe më e ekuilibruar deri në 24 orë.

Mënyra të tjera për të blerë...

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.