The Body Shop Macedonia

ШАМПОНИ & РЕГЕНЕРАТОРИ
НАШИТЕ НАЈДОБРИ ЗА СЕКОЈ ТИП НА КОСА

Косата има став, идентитет. Раскажува моќна приказна за тоа кои сте вие. Зајакнете ја како никогаш досега со нашите нови вегански рутини за нега на коса, сите направени со (барем!) 90% природни состојки и вегански протеин од свила.


Имаме рутини за сите потреби на косата, од сува, обоена, мрсна и пржена глава, или досадна, сува и кршлива или многу сува коса која е склона кон кршење. Што и да ја мачи вашата коса, ние ве покриваме. Сите наши нови рутини помагаат да се поправа косата од внатре кон надвор.*

ЗА СУВ СКАЛП И ФАРБАН

Рутина: Нега на коса со ѓумбир

Клучна состојка: Етерично масло од ѓумбир

Што прави: Jа тресе косата и го смирува скалпот

Преполнете со: Серум за скалп со ѓумбир

Нега на коса со ѓумбир

Нашата најпродавана палета (се продава на секои шест секунди глобално **) штотуку стана уште подобра. Совршен е за луѓе кои имаат сув, мрсен скалп и е направен со есенцијално масло од ѓумбир, бела врба, екстракти од кора од бреза и вегански свилен протеин.

Започнете со нашиот шампон против првут од ѓумбир, тој помага да се исчистат снегулките и да се остави сув, чешачки скалп да се чувствува смирен и ребалансиран. Следно, намачкајте го нашиот крем за нега на скалпот со ѓумбир, кој помага да се смири сувиот скалп и остава слабата коса да се чувствува посилна, екстра мека и жива. Оваа комбинација на синџири е формулирана за да ја одржува вашата коса да изгледа поздрава, а вашиот скалп да биде свеж, мирен и собран.*

Помогнете да спречите појава на снегулки помеѓу миењето со нашиот серум за скалп со ѓумбир – неколку капки се сè што е потребно за да се нахрани, смири сувоста и чешањето.*

ЗА СУВ СКАЛП

Рутина: Нега на коса од Чајно Дрво

Клучна состојка: Масло од чајно дрво на Заедницата фер трговија

Што прави: Ја чисти и балансира мрсната коса и скалпот

НЕГА НА КОСА ОД ЧАЈНО ДРВО

Совршена за луѓе со фина и мрсна коса, оваа рутина ви дава свежа, чиста коса подолго време. Направена со органски одгледано кениско масло од чајно дрво и вегански протеин од свила, оваа рутина дава чувство на чистење и освежување на косата без да ја одзема природната влажност.

Започнете со нашиот шампон за чистење и балансирање на чајно дрво, кој остава мрсна коса и скалп да се чувствуваат чисти, прочистени и зајакнати. Следете го нашиот уред за чистење и балансирање на чајно дрво, кој ја прави косата помека и ја обновува со влага.

ЗА НЕПОСЛУШНА КОСА

Рутина: Нега на коса Моринга Клучна состојка: Масло или екстракт од семе од моринга на Заедницата за фер трговија Што прави: за сјајна, среќна коса Пополнете со: Moringa Shine & Protection Hair Mist НЕГА НА КОСА СО МОРИНГА Оваа рутина го враќа сјајот на досадната коса и е направена со масло од семе од моринга или екстракт од Заедницата за Фер Трговија од Руанда и вегански протеин од свила. Добијте посјајна, поздрава коса и помогнете да се заштитите од секојдневното загадување.* Шампонот Moringa Shine & Protection нежно ја чисти и ја дава косата освежена, помека, помазна и поздрава. Следете го нашиот хранлив балсам Moringa Shine & Protection, кој ја прави косата мека и изгледа осветлена одвнатре. И двете оставаат вашата коса да мириса на цветни и помагаат да се заштити од секојдневното загадување.* Подарете и нешто дополнително на вашата коса со неколку спрејови Moringa Shine & Protection Hair Mist, која веднаш го осветлува вашиот барнет и ја враќа досадната коса во живот каде и да сте. Лесен, нелеплив спреј што го зајакнува сјајот и помага да се заштити од секојдневното загадување.*

ЗА СУВА И КРЕВКА КОСА

Рутина: Нега на коса со банана Главна состојка: органско пире од банана Што прави: става непречено движење на гребаницата Пополнет со: Навистина хранлива маска за коса од банана НЕГА НА КОСАТА СО БАНАНА/b> Слатки кадрици со нашата смешна кремаста рутина за коса од Банана за ултра мазна коса. Започнете со нашиот шампон Banane Truck Nourishing за нежно чистење и негување, оставајќи ја вашата коса да се чувствува толку мазна. Следно, третирајте ја вашата коса од корен до врв со нашиот Banane Truly Nourishing – ќе имате здрав сјај и коса што ќе се чувствува помека и помалку кршлива.* Познато е дека бананите се природно преполни со витамини, минерали и природни масла кои се одлични за вашата коса, така што нашата овошна рутина е направена со органско пире од банана и Vegan Silk Protein.. За жедна коса, подарете ѝ малку љубов на вашата коса со нашата вистинска негувачка маска за коса од банана еднаш неделно. Помага во намалувањето на разлетувањето и ја прави косата помека, надополнета со влага, сето тоа без да ја оптоварува вашата прекрасна убавина.*

ЗА МНОГУ СУВА КОСА СКЛОНА КОН КРШЕЊЕ

Рутина: Шеа за нега на коса Клучна состојка: Шеа путер на Заедницата за Фер Трговија ÇШто прави: Интензивна поправка на оштетените датотеки Пополнета со: Маска за надополнување на косата богата со шеа путер НЕГА НА КОСАТА ШЕА ПУТЕР Подарете ѝ на сувата и многу сува коса која е склона кон кршење некоја сериозна љубов со нашата најдобра рутина за коса со Шеа. Направена со шеа путер на Заедницата за Фер Трговија рачно изработен од Гана, која е позната по своите високи хранливи моќи и вегански протеин од свила, оваа рутина помага да се зајакне косата и да се намали кршењето.* Започнете со нашиот шампон за поправка Shea Intensive, за коса која се чувствува поздрава, посвежа и надополнета со влага. Потоа, фрлете го нашиот вкусен и хранлив регенератор за интензивно поправка на Shea за да помогне да се зајакне косата и да се надополни сувата коса со влага. Вашата коса ќе се чувствува поздрава, интензивно нахранета и поподдржлива. За супер наполнет хит на интензивна влажност, почестете ја вашата коса со топка од нашата маска за коса со шеа путер еднаш неделно. Направено со 95% природни состојки, вклучително и рачно изработен шеа путер од саемот на заедницата Гана, органско девствено кокосово масло за фер трговија од Самоа и органско маслиново масло за Фер Трговија на Заедницата од Италија. Ова е сериозно жеден состав! Помага во зајакнување на косата, го намалува кршењето и појавата на расцепени врвови. Косата се чувствува интензивно нахранета, поздрава, помека и помазна.

Што е вегански свилен протеин?

Овој 100% вегански протеин е во целата наша нова нега на коса – ние го сакаме затоа што сите наши нови рутини ја поправаат косата од внатре кон надвор.*

Нашата веганска свила умно ја повторува хемиската структура на природната свила произведена од обичниот европски градинарски пајак. Но, нашата е целосно растителна – целата наша нега на коса е регистрирана во веганското друштво, така што ниеден пајаци или свилени буби не беа повредени, искористени или вознемирени за да ја добијат – ветуваме!

Други начини за купување...

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.