The Body Shop Macedonia

Tea Tree Targeted Gel

ЗА КОЖА СО АКНИ

ПРОЧИСТУВА

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ПРОИЗВОД

Tea Tree Targeted Gel

ЗА КОЖА СО АКНИ

ПРОЧИСТУВА

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Мал, но моќен, нашиот Tea Tree Targeted Gel е вистински суперхерој. Точно ги таргетира флеките, оставајќи ја вашата кожа да изгледа почиста. Збогатен со масло од чајно дрво на заедницата од Кенија.

Оваа формула брзо се суши и е супер лесна за нанесување со пригодниот апликатор. За деновите кога ќе се разбудите со изненадувачка акна, нанесете одозгора и ќе бидете подготвени. Тоа е нашиот беспрекорен гел за оштетена кожа на кој можете да се потпрете.

  • Збогатен со Tea Tree Масло на Заедницата за Фер Трговија од Кенија.
  • Мал практичен апликатор за ненадејни несакани флеки
  • Формулиран за помош на проблематичната кожа
  • Вегетаријански производ

Tea Tree Масло од Заедницата за Фер Трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. За навистина да ја заштитите вашата кожа од неволји, прво користете го нашиот Tea Tree Skin Clearing Facial Wash и Tea Tree Skin Clearing Mattifying Toner за да ја подготвите вашата кожа.
  2. Сега сте подготвени за нашиот  Tea Tree Targeted Gel од чајно дрво. Нанесете го директно на сите места што ќе ги најдете и готово!
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Targeted Gel

Аква, Алкохол Денат., Глицерин, PEG-60 хидрогенизирано рицинусово масло, масло од лист Melaleuca Alternifolia, екстракт од кора од Salix Alba, масло од семе од Calophyllum Inophyllum, Carbomer, Aminometil Propanol, Leptospermum Petersonii Oil, Citral, Limonalolateolne Токоферол

My Review for Tea Tree Targeted Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.