The Body Shop Macedonia

Lemon Cleansing & Hydrating Hand Gel

МИЕЊЕ НА РАЦЕ

ОЧИСТЕТЕ И ЗАШТИТЕТЕ ЈА ВАШАТА КОЖА.

Lemon Cleansing & Hydrating Hand Gel

МИЕЊЕ НА РАЦЕ

ОЧИСТЕТЕ И ЗАШТИТЕТЕ ЈА ВАШАТА КОЖА.

0/5
0 Мисли

Одржувајте ги рацете чисти во секое време со нашиот антибактериски навлажнувачки гел за раце. Идеален за моменти кога нема сапун или вода во близина, ја чисти и освежува кожата на рацете. Содржи 70% алкохол и есенцијално масло од лимон. Носете го насекаде со вас.

  • Антибактериски гел за раце
  • Содржи 70% алкохол
  • Без плакнење
  • Компактно пакување
  • Со природно есенцијално масло од кора од лимон, познато по своите својства за чистење
  • Веган
  • Пакување што може да се рециклира
Исчисти

Начин на употреба

Ставете мала количина на дланка, намачкајте и почекајте да се впие. Користете го секогаш кога е потребно.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Lemon Cleansing & Hydrating Hand Gel

Алкохол денат., вода, глицерин, изопропил алкохол, карбомер, парфем / мирис, лимонен, хидроксипропилцелулоза, аминометил пропанол, цитрал, линалол, гераниол, лимон / масло за кожа од цитрус.

My Review for Lemon Cleansing & Hydrating Hand Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.