The Body Shop Macedonia

Seaweed Cleansing Gel Wash

Seaweed Cleansing Gel Wash

0/5
0 Мисли

Зајакнува. Освежува. Балансира. Исто како пливање во океанот. 

Нашето средство за миење лице со длабинско чистење од морски алги нежно ја чисти вашата кожа оставајќи ја освежена и мат.

 Ако се борите со мрсна Т-зона, суви дамки и флеки во исто време, наоѓањето средство за чистење за комбинирана кожа може да биде малку незгодно. Освежителната сензација на ова средство за миење лице со алги за комбинирана кожа е вистинско уживање додека се лизга по вашето лице. Кожата се чувствува исчистена од нечистотии, а исто така не е сјајна. Може да се каже дека нашиот гел за чистење на алги е како здив на свеж морски воздух.

Зошто алги? Па, тоа е некако тајна, но бидејќи веќе прашавте, ова миење лице е збогатено со диви алги од Ирска. Нашата формула и помага на кожата да се чувствува помека и да изгледа избалансирано и мат. Дали си заинтересиран? Продолжете да читате за да научите како да ја миете комбинираната кожа со нашиот гел од морски алги за посвежо лице. 

 • Ја измива шминката, вишокот маснотии и нечистотиите. 
 • Нежна формула за кожа без стрес. 
 • Разбудете се освежени со кожа која се чувствува чиста и мат. 
 • Содржи малку алги од нашите пријатели од југозападниот брег на Ирска. 
 • За комбинирана и мрсна кожа. 
 • Ребалансите и контролите блескаат. 
 • Вегански произво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Започнете со навлажнување на лицето и вратот.
 2. Масирајте го нашето чистење на лицето и вратот за да создадете деликатна пена.
 3. Исплакнете со млака вода.
 4. Конечно, нанесете малку од нашиот тонер за балансирање со масло од морско алги на памук и исчистете го лицето и вратот.
 5. Добијте го тоа чувство на свежо лице Користете секојдневно за најдобри резултати, особено кога вашата Т-зона е непослушна.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Seaweed Cleansing Gel Wash

Аква/вода/вода, натриум лаурет сулфат, полисорбат 20, PEG-150 дистеарат, кокамидопропил бетаин, динатриум кокоамфодиацетат, натриум кокоамфоацетат, натриум хлорид, пропилен гликол, феноксиетанол, натриум бутхолитричен бензоат Екстракт од Fucus Vesiculosus, динатриум EDTA, линалол, бутилфенил метилпропион, бензил алкохол, бензил салицилат, екстракт од Chondrus crispus / екстракт од Chondrus Crispus (Carrageenan).

My Review for Seaweed Cleansing Gel Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.