The Body Shop Macedonia

White Musk® L’eau Shower Gel

White Musk® L’eau Shower Gel

0/5
0 Мисли

Овој свеж и овошен гел за туширање создава сензуална, пенлива пена. Надополнет со нашиот мирис White Musk® L’Eau, тој е совршен за создавање мирис кога е обложен со тоалетна вода. Ако го сакате нашиот иконски White Musk®, L’Eau е вашата нова опсесија.

  • Свеж и овошен гел за туширање
  • Свеж букет бели цвеќиња, свежи ноти на круша и мошус без суровост
  • Пријатна, мека пена
  • Мирисот достапен во: EDT 100 ml / 60 ml / 30 ml, гел за туширање 250 ml и лосион за тело 250 ml

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Пенете се под туш или када.
  2. Добро исплакнете се.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® L'eau Shower Gel

Вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерин, парфем / мирис, масло од хидрогенизирана смола PEG-40, полисорбат 20, натриум хлорид, полиглицерил-2 капрат, тринатриум сулфосуцинат, мед, натриум бензоат, лимононелотол Ц, Тринатриум етилендиамин дисукцинат, бензил алкохол, екстракт од ванила/ ванила планифолија.

My Review for White Musk® L'eau Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.