The Body Shop Macedonia

White Musk® – Shower Gel

СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ВЕГАН

White Musk® – Shower Gel

СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Нашиот гел за туширање White Musk го прави вашето тело чисто од глава до пети, оставајќи да се чувствувате свежо како цвет од маргаритка. Формулиран со вегански мошус, формула која не е тестирана на животни, оваа цветна мешавина ја освежува и чисти вашата кожа со опоен мирис кој е нежен, привлечен и не е премоќен. Гелот е мешавина од роза, јасмин, килибар и топли зачини за да можете да го намачкате под туш и потоа да имате ревитализирана кожа. За да го започнете денот полн со живот, користете Бел мошус пред секое миење. Ако сакате ова да биде вашиот доминантен мирис, бидете заинтересирани да купите повеќе од линијата производи White Musk.

 

  • Се состои од 89,30% производи од природно потекло
  • Веган
  • Не е тестиран на животни или живи суштества
Исчисти

Начин на употреба

Земете мала количина гел за туширање бел мошус.

2. Масирајте ја по целата кожа.

3. Откако вашата кожа ќе се исчисти и ќе има цветен мирис, исплакнете го гелот.

4. Ако го сакате мирисот на гелот, заинтересирајте се да направите свој лосион за тело White Musk и вашиот мирис ќе трае цел ден.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® - Shower Gel

Вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, парфем, натриум хлорид, PEG ¬7¬ глицерил кокос, феноксиетанол, натриум бензоат, лимонска киселина, мед, хидроксицитронелал, малтодекстрин, динатриум EDTA изонинонел, бензон, , Натриум хидроксид, екстракт од семе од хибискус Abelmoschus.

My Review for White Musk® - Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.