The Body Shop Macedonia

British Rose Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

НЕЖНО ЧИСТЕЊЕ

ВЕГАНСКО

British Rose Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

НЕЖНО ЧИСТЕЊЕ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Дали би сакале секое утро да се будите со мирисот на рози? Нашиот гел за туширање British Rose сега ви го овозможува токму тоа. Чувствувајте се разгалено од пролетниот мирис на англиска роза и божур. Ја чисти вашата кожа и го задоволува вашето сетило за мирис. Ја остава вашата кожа мека и свежа. Со екстракт од англиска роза, внимателно одгледуван и одбран..

Екстракт од роза

Има ли нешто покласично од букет рози? Ние користиме екстракт од англиски рози за нивниот неверојатно сладок мирис.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Земете мала количина гел за туширање British Rose.
  2. Намачкајте го на телото и дозволете си да уживате во фантастичната арома што ви ја нуди овој гел.
  3. Изматете го производот со пена на кожата.
  4. Исплакнете го производот со многу вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Shower Gel

Вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерин, парфем, натриум хлорид, полиглицерил-2 капрат, натриум бензоат, PEG¬ 40 хидрогенизирано рицинусово масло, лимонска киселина, сахароза, етилхексил салицилат, бензил салимонедиханзилат, бензил-салицилат дииханзолат Цитронелол, гераниол, линалол, екстракт од роза, алфа изометил јонон, полисорбат 20, натриум хидроксид, натриум бензоат, денатониум бензоат, калиум сорбат, Cl 17200, Cl 19140.

My Review for British Rose Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.