The Body Shop Macedonia

Coconut Hand Cleanse Gel

АРОМАТИЧЕН

ЗА СУВА КОЖА

Coconut Hand Cleanse Gel

АРОМАТИЧЕН

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Нека вашите раце мирисаат свежо и чисто со гелот за дезинфекција на раце од кокос. Со мирис на тропски кокос, овој гел за дезинфекција на раце е совршен за чување во вашата чанта за чистење без плакнење за да ви помогне да ги одржувате рацете чисти додека сте во движење.

  • Антибактериски својства
  • Формула со висока алкохолна база од 73%, со својства за чистење
  • Убива 99,9% од бактериите
  • Ефикасно ги чисти рацете кога не е достапна свежа вода
  • Пријателска големина со чантите
  • Веган

Органско кокосово масло од Зедницата за Фер Трговија. Кокосовото масло засекогаш ја навлажнуваше кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа. 

Екстракт од камилица. Екстрактот од камилица е нежна состојка позната по своето смирувачко дејство на кожата. Ние ги избираме нашите во Норфолк.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Втријте го во рацете и оставете го да се исуши.
  2. Користете во текот на денот по потреба.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Hand Cleanse Gel

Денат алкохол. (растворувач / растворувач), аква / вода (растворувач / растворувач, бетаин (средство за омекнување на косата), глицерин (навлажнувач), акрилат / C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер (стабилизатор / модификатор на вискозност), PEG-40 хидрогенизирана смола масло (емулзи) Парфем / мирис (мирис), аминометил пропанол (регулатор на ph), екстракт од кокос/ омекнувачки агенс за кожа Cocos Nucifera), бензил бензоат (растворувач), кумарин (состојка за арома), динатриум EDTA (намалување), цвет Anthemis Nobilis Екстракт (природен додаток).

My Review for Coconut Hand Cleanse Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.