The Body Shop Macedonia

Wild Pine Shower Gel

СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СВЕЖ МИРИС НА ДИВ БОР, НАНЕ И САНДАЛОВО ДРВО

ВЕГАН

Wild Pine Shower Gel

СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СВЕЖ МИРИС НА ДИВ БОР, НАНЕ И САНДАЛОВО ДРВО

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Направете пена и освежете ги сетилата со нашиот гел за туширање со мирис на див бор.

Изработен со 92% состојки со природно потекло и вегански сертифициран, овој гел е збогатен со органско алое вера од Заедницата за фер трговија од Мексико. А дали знаете дека нашата трговија помага да се поддржат старите земјоделци кои живеат на работ на дождовните шуми?

Перфектен за сите типови на кожа, оваа лесна гел текстура се претвора во богата пена кога ќе го потопите со вода вашето тело.

Амбалажата е изработена од 100% рециклирана пластика*.

 • Гел за туширање
 • Погоден за сите типови на кожа
 • Лесна гел текстура
 • Ја остава кожата чиста, свежа и мека
 • 92% состојки од природно потекло
 • Изработен со органско алое вера од Мексико
 • Вегански сертифициран

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Скокнете во туш кабината или во кадата.
 2. Нанесете од нашиот гел за туширање со мирис на див бор
 3. Исчистете го телото, потоа исплакнете и исушете се
 4. За да ја добиете максимален ефект од овој мирис, нанесете од нашиот лосион или путер за тело со мирис на див бор, нане и сандалово дрво. Завршете ја рутината со Wild Pine Eau de Toilette.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Pine Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Betaine, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Coumarin, Pinus Sylvestris Bud Extract, Denatonium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, CI 17200/Red 33.

My Review for Wild Pine Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.