The Body Shop Macedonia

Wild Pine Eau de Toilette

ТОАЛЕТНА ВОДА

НОТИ НА БОР, МЕНТА И САНДАЛОВО ДРВО

95% СОСТОЈКИ ОД ПРИРОДНО ПОТЕКЛО

Wild Pine Eau de Toilette

ТОАЛЕТНА ВОДА

НОТИ НА БОР, МЕНТА И САНДАЛОВО ДРВО

95% СОСТОЈКИ ОД ПРИРОДНО ПОТЕКЛО

0/5
0 Мисли

Подобрете го своето расположение и пронајдете го внатрешниот мир со нашата тоалетна вода Wild Pine.

Изработена со 95% состојки од природно потекло, вклучувајќи есенцијално масло од див бор, мирис кој е познат по своите освежувачки својства. Мирисот е надополнет со екстракт од чемпрес, добиен од отфрлените листови чемпрес од мирисната индустрија. Мирисот сега доаѓа спакуван во рециклирачко* шишенце направено од 42% рециклирано стакло и допонето со алуминиумска пумпа.

  • Тоалетна вода
  • Нежен, освежувачки мирис
  • Ноти на див бор, нане и сандалово дрво
  • 95% состојки од природно потекло
  • Вегански сертифицирана
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на вратот, на пулсните точки, каде и да сакате, кога и да сакате..
  2. Ви се допаѓа мирисот? Прво истуширајте се со нашиот гел за туширање од див бор, па потоа нанесете и путер или лосион за тело од истата колекција за комплетно доживување.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Pine Eau de Toilette

Alcohol (69.9%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Limonene,Coumarin, t-Butyl Alcohol, Linalool, Citral, Benzyl Alcohol, Cinnamal, Denatonium Benzoate, Geraniol.

My Review for Wild Pine Eau de Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.