The Body Shop Macedonia

Wild Pine Body Scrub

ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ШЕЌЕР

ЗА СУВА КОЖА|

ВЕГАНСКО

Wild Pine Body Scrub

ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД ШЕЌЕР

ЗА СУВА КОЖА|

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Креирајте го патот до најнежната кожа и најсвежиот мирис со нашиот пилинг од див бор.

Со својата природна, освежувачка арома со етерично масло од див бор овој пилинг за тело со шеќер е направен со 90% состојки од природно потекло. Вклучивме и мирисни нори на мента и сандалово дрво. Овој производ ќе ви помогне да ги отстраните мртвите клетки, оставајќи ја вашата кожа мека и нежна.

Амбалажата е направена од 100% рециклирана пластика*, вклучувајќи рециклирана пластика од Заедницата за фер трговија во Индија. Откако ќе се потроши, амбалажата може да се рециклира**.

  • Пилинг за тело
  • За сува кожа
  • Пилинг со шеќер
  • Ја прави кожата мека и нежна
  • 90% состојки од природнo потекло
  • Вегански производ

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Pine Body Scrub

Sodium Chloride, Sodium Laureth Sulfate, Sucrose, Aqua/Water/ Eau, Propanediol, Parfum/Fragrance, Glycerin, Polyglyceryl-3 Distearate, Caprylyl Glycol, Cocos Nucifera Shell Powder/Cocos Nucifera (Coconut) Shell Powder, Phenoxyethanol, Mangifera Indica Seed Oil/Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Coumarin, Citric Acid, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl Stearate Citrate, Limonene, Cinnamal, Linalool.

My Review for Wild Pine Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.