The Body Shop Macedonia

Wild Pine Body Lotion-To-Oil

72-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ОСВЕЖУВАЧКИ МИРИС НА ДИВ БОР

ВЕГАНСКИ

Wild Pine Body Lotion-To-Oil

72-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ОСВЕЖУВАЧКИ МИРИС НА ДИВ БОР

ВЕГАНСКИ

0/5
0 Мисли

Почестете го вашето тело со незаборавно мирисно искуство со нашиот лосион за тело од див бор. Нанесете го кремастиот лосион и гледајте го како се претвора во масло кое се топи на вашата кожа.

Збогатен со есенцијално масло од бор и направен со 94% состојки од природно потекло, овој крем го мешаме со шеа путер од Заедницата за фер трговија во Гана, каде што нашата трговија помогна да обезбедиме независност за повеќе од 600 жени од 1994 година. Кога ќе го искористите кремот до крај, може да ја рециклирате амбалажата*. За нормална и сува кожа.

  • Лесен лосион кој се претвора во масло во допир со кожа
  • Овозможува хидратација на кожата до 72 часа
  • 94% состојки од природно потекло
  • Направен со шеа путер од Заедницата за фер трговија во Гана
  • Вегански сертифициран

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Истиснете доволна количина од лосионот.
  2. Нанесете на вашата кожа и погледнете како се претвора и топи во масло.
  3. Дајте му неколку минути да се апсорбира пред да се облечете.
  4. Дали ви се допаѓа мирисот? Завршете ја рутината со нашата тоалетна вода од истата колекција.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Pine Body Lotion-To-Oil

Aqua/Water/Eau, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Behenyl Alcohol, Beheneth-25, Coco-Caprylate/Caprate, Butyrospermum Parkii Butter/ Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Coumarin, Pinus Sylvestris Bud Extract, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

My Review for Wild Pine Body Lotion-To-Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.