The Body Shop Macedonia

Wild Pine Body Butter

96-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ОСВЕЖУВАЧКИ МИРИС

ВЕГАНСКИ

Wild Pine Body Butter

96-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ОСВЕЖУВАЧКИ МИРИС

ВЕГАНСКИ

0/5
0 Мисли

Охрабрете ги вашите сетила со овој освежителен мирис и овозможете и на кожата хидратантен и здравј сјај со нашиот путер за тело од див бор.

Нема подобар пријател за вашата сува кожа од овој богат путер што се топи, обезбедувајќи до 96 часови хидратација. Вдишете ги свежите шумски мириси на есенцијалното масло од див бор познато по својот освежителен мирис, во комбинација со нане и снадалово дрво. Нашиот путер е збогатен со шеа путер добиен од Заедницата за фер трговија од Гана, каде што помогнавме во обезбедувањето на независност на повеќе од 600 жени од 1994 година до сега.

Направен со 97% природни состојки, оваа веганска, немасна и нелеплива формула ќе ви овозможи меко и свежо чувство на вашата кожа. Кога ќе го искористите вашиот хранлив путер, зачувајте ја амбалажата и користете ја повторно за складирање, или пак рециклирајте ја.

 • Путер за тело
 • За сува кожа
 • Богата нелеплива, немрсна текстура
 • Ја остава кожата помека и понежна
 • 97% природни состојки
 • Направен со додаток од шеа путер од Гана
 • Вегански сертифициран

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Исчистете ја кожата и направете ексфолијација со нашите гел за туширање и пилинг за тело од див бор
 2. Исушете се по капењето
 3. Нанесете на целото тело од путерот со див бор, со тоа што ќе посветите повеќе внимание на најсувите делови
 4. Дишете го свежиот, смирувачки мирис додека се впива во вашата кожа, пред да се облечете.
 5. Користете и крем за раце од истата колекција за дополнително искуство.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Pine Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Coumarin, Pinus Sylvestris Bud Extract, Citric Acid, Limonene, Cinnamal, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, CI 14700/Red 4.

My Review for Wild Pine Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.