The Body Shop Macedonia

Wild Pine Bath Bomb

ОСВЕЖУВАЧКИ МИРИС НА ДИВ БОР

ВЕГАН

Wild Pine Bath Bomb

ОСВЕЖУВАЧКИ МИРИС НА ДИВ БОР

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Претворете ја вашата бања во незаборавно миризливо искуство со една од нашите бомби за капење со мирис на див бор.

Поврзете се со природата кога ќе ја ставите оваа бомба во вашата када и вдишете го длабокиот освежувачки мирис на див бор, нане и сандалово дрво. Вегански сертифицирана, оваа бомба за капење е збогатена со есенцијално масло од бор, чиј мирис е познат по своето чисто, освежувачко својство. Гледајте ја како почнува да танцува веднаш штом дојде во допир со водата. Нашите бомби за капење се спакувани во 100% рециклирана кутија*.

Бомба за капење                                                                                                                                                                                  За сите типови кожа
Се растопува во контакт со вода
Со мирис на див бор, нане и сандалово дрво
Вегански сертифицирана

Исчисти

Начин на употреба

  1. Наполнете ја вашата када со топла вода.
  2. Спуштете ја бомбата под млазот и гледајте како започнува да се топи
  3. Релаксирајте и освежете се со прекрасниот мирис на див бор
  4. Ви се допаѓа мирисот? По сушењето, нанесете го нашиот Wild Pine Body Butter или Wild Pine Lotion-to-Oil за дополнителна хидратација.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Pine Bath Bomb

Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium Sulfate, Alcohol, Parfum/Fragrance, Aqua/Water/Eau, VP/VA Copolymer, Polysorbate 20, Glycerin, Isopropyl Myristate, Coumarin, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 61570/Acid Green 25, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4, CI 42090/Blue 1.

My Review for Wild Pine Bath Bomb

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.