The Body Shop Macedonia

Wild Jasmine Shower Gel

ЦВЕТЕН МИРИС

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ВЕГАН

Wild Jasmine Shower Gel

ЦВЕТЕН МИРИС

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Уживајте во нежната пена и ослободете го својот авантуристички дух со гелот за туширање Wild Jasmine од колекцијата Choice.

Нанесете го под туш, натопете се во нежната пена и уживајте во чувството на свежина и чистота.

Создаден од 91% состојки од природно потекло, овој вегански гел за туширање ќе ве воодушеви со нежниот цветен мирис, комбинација од ноти на див јасмин, љубичици и бел ирис.

Пакувањето (со исклучок на капачето) е направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи ја и пластиката собрана во рамките на програмата “Пластика за промена”. Пакувањето целосно може да се рециклира.

  • Гел за туширање
  • Погоден за секаков тип на кожа
  • Ја чисти и освежува кожата
  • Нежен цветен мирис
  • 91% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете го на телото додека сте под туш.
  2. Уживајте во меката пена и неодоливата арома.
  3. Исплакнете се и исушете се. Користете го со други производи од истата линија за уште подолготраен мирис.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Jasmine Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Gluconate, Hexyl Cinnamal, Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Denatonium Benzoate.

My Review for Wild Jasmine Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.