The Body Shop Macedonia

Wild Jasmine Eau de Toilette

ЦВЕТЕН МИРИС

ДОЛГОТРАЕН ЕФЕКТ

ВЕГАНСКО

Wild Jasmine Eau de Toilette

ЦВЕТЕН МИРИС

ДОЛГОТРАЕН ЕФЕКТ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Ослободете го вашиот авантуристички дух со тоалетната вода Wild Jasmine, дел од колекцијата на парфеми Choice.

Знаеме дека ќе ви се допадне новиот изглед на најпродаваната линија со мирис на јасмин. Не плашете се, се уште ја има истата неодолива арома.

Направено со 91% состојки со природно потекло, овој вегански мирис содржи ноти на индиски јасмин, ливчиња љубичица и ирис во секоја капка.

Амбалажата е направена и со 42% рециклирано стакло, со алуминиумско капаче. Можете да ги рециклирате и двете. *

*Таму каде што локалните објекти дозволуваат. Ве молиме, отстранетее ја пумпата пред рециклирање.

  • Тоалетна вода
  • Долготраен мирис
  • Цветен мирис
  • Ноти на индиски јасмин, листови од љубичица и бел ирис
  • 91% состојки од природно потекло
  • Сертифицирано од Веганското друштво.
Исчисти

Начин на употреба

  1. Распрскајте по вратот и пулсните точки, колку сакате и каде сакате.
  2. Ако ви се допаѓа мирисот, најпрво искапете се со гелот за туширање Wild Jasmine и нанесете млеко за тело Wild Jasmine за да ја хидрирате кожата.
  3. Исто така, можете да ја нанесете и Wild Jasmine Body Mist за подобар и поинтензивен мирис.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Jasmine Eau de Toilette

Alcohol, Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, t-Butyl Alcohol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Denatonium Benzoate, Benzyl Benzoate.

My Review for Wild Jasmine Eau de Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.