The Body Shop Macedonia

Wild Jasmine Body Mist

ЦВЕТЕН МИРИС

ЛЕСЕН СПРЕЈ

ВЕГАНСКО

Wild Jasmine Body Mist

ЦВЕТЕН МИРИС

ЛЕСЕН СПРЕЈ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Дозволете вашиот бестрашен, авантуристички дух да се почувствува ослободен со нашиот спреј за тело од див јасмин, дел од колекцијата на мириси Choice.

Испрскајте секогаш кога сакате да го подигнете вашиот мирис на следното ниво. Сигурни сме дека ќе ви се допадне овој свеж нов мирис на нашиот најпродаван индиски мирис од див јасмин. Не грижете се, стариот одличен мирис е ист.

Направен од 96% природни состојки, овој лесен вегански мирис со своите цветни, сензуални и кремасти ноти на јасмин, лист од љубичица и бел ирис ја поттикнува вашата личност слободно да чекори.

Шишето е направено од 42% рециклирано стакло и е затворено со алуминиумско капаче. Рециклирајте ги двете за да и покажете љубов на планетата.*

*Онаму каде што дозволуваат локалните услови. Отстранете ја пумпата пред рециклирање.

  • Спреј за тело
  • Надградба на мирисот во движење
  • Кремасто-цветен мирис
  • Ноти на јасмин, лист од љубичица и бел ирис
  • 96% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Jasmine Body Mist

Alcohol Denat., Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Denatonium Benzoate.

My Review for Wild Jasmine Body Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.