The Body Shop Macedonia

Wild Jasmine Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СЕКАКОВ ТИП КОЖА

Wild Jasmine Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СЕКАКОВ ТИП КОЖА

0/5
0 Мисли

Уживајте во животот и грижете се за вашата кожа со кремот за тело Wild Jasmine од колекцијата Choice.

Нежно масирајте низ целото тело за да уживате во неодоливата арома и меката и мазна кожа.

Направен од 96% природни состојки, вклучувајќи го путерот од Гана од програмата на Заедницата за фер трговија, овој вегански крем за тело ќе ве воодушеви со нежен цветен мирис, комбинација од ноти на див јасмин, љубичица и бел ирис.

Кутијата е направена од 100% рециклирана пластика, од која дел се собира во програмата Plastics for Change, а капакот е изработен од алуминиум. Пакувањето може целосно да се рециклира.

 • Крем за тело
 • Погоден за секаков тип на кожа
 • Ја прави кожата помека и помазна
 • Не се размачкува и не се лепи
 • Нежен цветен мирис
 • 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете со кружни движења на кожата.
 2. Обрнете повеќе внимание на сувите места – стапалата, лактите, рацете.
 3. Почекајте да се впие пред да се облечете.
 4. Користете го со други производи од серијата за уште подолготраен мирис.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Wild Jasmine Body Cream

My Review for Wild Jasmine Body Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.