The Body Shop Macedonia

White Musk® Shower Gel

ИКОНСКИ МИРИС

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАН

White Musk® Shower Gel

ИКОНСКИ МИРИС

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Нашиот White Musk® гел за туширање му дава на вашето тело сензуално чистење од глава до пети, оставајќи ве да се чувстувате освежени и моќно да се изразите.

Формулиран со нашиот иконски мошус без суровост, оваа цветна комбинација ја чисти вашата кожа со небесен мирис кој оживува и подигнува. Гелот за туширање White Musk® на Body Shop е прекрасна мешавина од чисти алдехидни ноти, утешен јасмин и нашиот сензуален мошус без суровост, за да можете да се скриете под туширање и да излезете со миризлива-свежа кожа. Речиси како да се шетате во поле со цвеќиња. И ако навистина сакате да го направите овој сензуален мирис ваш препознатлив мирис, направете го со повеќе производи од нашата линија White Musk®.

 • Гел за туширање
 • Свеж, цветен и иконски парфем
 • Ноти на алдехиди, јасмин и мошус без острина
 • Шише за рециклирање направено со 100% рециклирана пластика, вклучително и пластика од Заедницата за Фер Трговија  од Индија
 • Веган
 • 91% состојки од природно потекло
Исчисти

Начин на употреба

 1. Исцедете мала количина од нашиот лосион за тело White Musk® во вашите раце.
 2. Масирајте го во вашата кожа и оставете мирисот на свежо цвеќе да го исполни воздухот.
 3. Оставете го да впие неколку минути пред да се облечете за тој ден.
 4. Изградете го волшебниот мирис со прскање на нашиот Мист White Musk®.
 5. Не сте сигурни кој мирис е вистинскиот за вас? Можеме да ви помогнеме да го пронајдете вашиот совршен мирис користејќи го нашиот Водич за парфеми.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Parfum/Fragrance, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Gluconate, Benzophenone-3, Linalool, Polysorbate 20, Sodium Hydroxide.

My Review for White Musk® Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.