The Body Shop Macedonia

White Musk® Perfume Oil

СВЕЖ МИРИС НА ЦВЕЌЕ

МОШУС КОЈ НЕ Е ТЕСТИРАН НА ЖИВОТНИ

ВЕГАНСКо

White Musk® Perfume Oil

СВЕЖ МИРИС НА ЦВЕЌЕ

МОШУС КОЈ НЕ Е ТЕСТИРАН НА ЖИВОТНИ

ВЕГАНСКо

0/5
0 Мисли

Мошусот е нежен аромат со интензивен мирис. Тој е нежен и смирувачки.

Оваа мала, моќна амбалажа содржи интензивна комбинација на нашиот безвременски мирис White Musk® – симфонија на прекрасни мириси со чисти алдехиди, јасмин и нашиот сензуален и чист мирис на мошус.

Нашиот маслен парфем е достапен во шишенце кое може да се рециклира направено од 42% рециклирано стакло, капачето е исто така 100% рециклирачко.

Можеби звучи едноставно, но наоѓањето на вистинскиот мирис за вас може да биде малку комплицирано. Па, ако ви треба помош, прочитајте ги нашите совети за наоѓање на вашиот најсоодверен мирис.

  • Маслен парфем
  • Освежувачки, цветен и безвременски парфем
  • Ноти на алдехиди, јасмин и чист мирис на мошус
  • Концентрирано парфемско масло за интензивно мирисно искуство
  • Рециклибилни шишенце и капаче
  • Веганско
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете една или две капки од нашиот маслен парфем White Musk® на вратот и пулсните точки.
  2. Сакате ли свежиот мирис да трае уште подолго? Комбинирајте го со нашиот лосион за тело White Musk®, гел за туширање White Musk® или со нашиот дезодоранс White Musk®.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® Perfume Oil

Parfum/Fragrance, Hydroxycitronellal, Cinnamyl Alcohol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Coumarin, Isoeugenol, Cinnamal.

My Review for White Musk® Perfume Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.