The Body Shop Macedonia

White Musk® Lover Fragrance Layering Topper

НОВО!

ЦВЕТЕН ТОПОЛ МИРИС

ВЕГАН

MОШУС CRUELTY-FREE

White Musk® Lover Fragrance Layering Topper

НОВО!

ЦВЕТЕН ТОПОЛ МИРИС

ВЕГАН

MОШУС CRUELTY-FREE

0/5
0 Мисли

Создадете го својот посебен мирис со додавање на White Musk® Lover Eau de Parfum на оригиналниот White Musk® и искусете го нашиот иконски мирис на свој уникатен начин.

Овој мал силен мирис има топол цветен мирис кој ќе ве поттикне да се изразувате. Сензуална симфонија од зачинета розова пиперка, прашкаст босилек и дрвенеста амбрета е обложена со White Musk® за да се создаде препознатлив мирис кој ќе направи да се чувствувате незапирливо. Едно прскање, две прскања… се зависи од вас.

Можеби изгледа едноставно, но наоѓањето на вистинскиот мирис за вас може да биде малку незгодно. Значи, ако ви треба подадена рака, прочитајте ги нашите совети за да го пронајдете вашиот омилен мирис.

  • Над мирис
  • Топол цветен мирис
  • Ноти на розова пиперка, орис и амбрета
  • Шише и капак што може да се рециклираат
  • Веган
  • 87% состојки од природно потекло
Исчисти

Начин на употреба

  1. Ставете го над вашиот оригинален мирис од White Musk.
  2. Еден спреј, два или повеќе спрејови, комбинирајте го вашиот мирис по желба.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® Lover Fragrance Layering Topper

Alcohol (69.9%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, t-Butyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Linalool, Denatonium Benzoate, Benzyl Alcohol, Geraniol, Isoeugenol.

My Review for White Musk® Lover Fragrance Layering Topper

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.