The Body Shop Macedonia

White Musk L’Eau Fragrance Mist

White Musk L’Eau Fragrance Mist

0/5
0 Мисли

Испрскајте го нашиот лесен, нежен мирис White Musk® L’Eau Fragrance Mist за веднаш да ја освежите вашата кожа и да се чувствувате овластени да се изразувате. Сензуалноста на нашиот препознатлив мошус е обвиена со вкусна овошна свежина, со ноти на сладок и анисичен тарагон, свеж крин на долината и сензуален мошус.

Нашиот мирис Mist сега доаѓа и во шише кое може да се рециклира, направено од 42% рециклирано стакло, за да можете да ја сакате вашата планета секогаш кога ќе ја користите.

  • Ароматичен мист
  • Свежа, лесна и овошна арома
  • Ноти на анасон тарагон, крин на долината и мошус без суровост
  • Лесен мист за пријатен мирис
  • Шише и капак што може да се рециклираат
  • Веган
  • 95% состојки од природно потекло
Исчисти

Начин на употреба

Испрскајте го производот на телото, после капење или туширање.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk L’Eau Fragrance Mist

Алкохол денат.(67,2%), аква/вода/водо, парфем/мирис, етилхексил метоксицинамат, линалол, бутил метоксидибензоилметан, лимонен, цитронелол, алфа-изометил јонон, бензил алкохол, бензил алкохол, 100, цитрал, Жолта 5, CI 42090/Сино 1.

My Review for White Musk L’Eau Fragrance Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.