The Body Shop Macedonia

White Musk® Fragrance Mist

СВЕЖ ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАН

White Musk® Fragrance Mist

СВЕЖ ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Нашиот арпматичен мист White Musk® ќе ве поттикне да се изразите со својот земјен, цветен и сензуален мирис.

Помека верзија на класичниот мирис White Musk® на The Body Shop, овој суптилен мирис на целото тело остава да мирисате на цвеќе и да се чувствувате незапирливо од моментот кога ќе излезете од тушот. Со свежа рамнотежа на чисти алдехиди, утешен јасмин и нашиот сензуален мошус без суровост, остава да се чувствувате моќно, воздигнато, можеби дури и носталгично.

Испрскајте го насекаде и уживајте во кадифените ноти кои го даваат својот препознатлив мирис на нашата колекција White Musk®. Исто така е одличен мал придружник за патување. Чувајте го во вашата торба за лесно полнење во текот на денот. И ако сакате да го одржите сонот жив, разгалете се со нашиот крем за тело White Musk® или за капење.

Овој свеж White Musk® е најлесниот начин за носење мирис. Само испрскај и оди.

Нашиот мирис Mist сега доаѓа и во шише кое може да се рециклира, направено од 31% рециклирано стакло, за да можете да ја сакате вашата планета секогаш кога ќе испрскате.

 • Ароматичен мист
 • Свеж, цветен и иконски мирис
 • Ноти на алдехиди, јасмин и мошус без суровост
 • Лесен мирис за пријатно искуство
 • Шише и капак што може да се рециклираат
 • Веган
 • 95% состојки од природно потекло
Исчисти

Начин на употреба

 1. Испрскајте се од глава до пети со нашиот мирис на бел мошус по капењето или тушот.
 2. Каде и да ве однесе денот, носете го со себе за да ја зголемите довербата.
 3. Сакате овој свеж мирис да трае подолго? Комбинирајте се со нашиот лосион за тело White Musk, бел гел за туширање на White Musk® или дури и нашиот White Musk дезодоранс.
 4. Не сте сигурни кој мирис е погоден за вас? Можеме да ви помогнеме да ја откриете мистеријата на носот и да ја пронајдете вашата совршена арома користејќи го нашиот водич за парфеми.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® Fragrance Mist

Alcohol Denat. (67.2%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Hydroxycitronellal, Cinnamyl Alcohol, Linalool,Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Coumarin, Denatonium Benzoate.

My Review for White Musk® Fragrance Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.