The Body Shop Macedonia

White Musk® Flora Body Lotion

White Musk® Flora Body Lotion

0/5
0 Мисли

Лесен и лесно се апсорбира, нашиот лосион од колекцијата White Musk® Flora. Модерниот, женствен цветен мирис се одликува со букет од божур и крин од долината со софистицирани мускусни ноти. Женска верзија на нашиот традиционален White Musk® за да и помогне на вашата кожа да се чувствува помека и со суптилен мирис.

  • Лосион за тело 
  • Збогатен со шеа путер од Заедницата за Фер Трговија од Гана
  • Направен со нашиот синтетички мошус

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Масирајте го по кожата.
  2. Оставете да се впие пред облекување.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® Flora Body Lotion

Вода, етилхексил палмитат, шеа путер/ путер бутироспермум парки, цетеарт-20, глицерин, парфем / мирис, стеарт-2, цетеарил алкохол, феноксиетанол, каприлил гликол, карбомер, , малтодекстрин, бензил линидрол , Лимонен, тринатриум етилендиамин дисукцинат, цитронелол, хексил цинамал, гераниол, хидроксицитронелал, кумарин, алфа-изометил јонон, екстракт од семе од хибискус Abelmoschus, бензил бензоат, цитрал, лимонска киселина.

My Review for White Musk® Flora Body Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.