The Body Shop Macedonia

White Musk® Deodorant

СВЕЖ АРОМАТ НА ЦВЕТОВИ

ВЕГАНСКИ МОШУС

ВЕГАНСКО

White Musk® Deodorant

СВЕЖ АРОМАТ НА ЦВЕТОВИ

ВЕГАНСКИ МОШУС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот стик- дезодоранс од White Musk е дневен миризлив спас за вашите пазуви, кој помага да се спречат лошите мириси и да се чувствувате незапирливо. Како и другите наши дезодоранси, тој доаѓа во пригодна форма на стик и е совршена големина за да се вметне во вашата чанта и да го носите со себе за да се чувствувате самоуверено во текот на денот.

Кога ќе го почувствувате овој сензуален, долготраен цветен мирис, ќе разберете зошто нашиот White Musk е икона во светот на мирисите. Веганскиот мошус се меша со ноти на чисти алдехиди и јасмин. Ако се потите на лентата за трчање, користете го откако ќе се истуширате. Можеби ви треба поттик за да се справите со нешто предизвикувачко – без сомнение ќе се чувствувате помоќни, повозвишени, побрилијантни знаејќи дека ви е при рака помошта за да бидете свежи и да мирисате убаво. Или едноставно чувајте го за оние моменти во воз, авион и во движење кога ви треба малку дополнителна помош. На крајот на краиштата, нели повеќе се потиме кога сме во движење?

И ако веќе не сте го направиле тоа, проверете ја нашата линија The Body Shop White Musk® за да го создадете мирисот и да му помогнете на чистиот мирис на мошус да трае.

 

  • Дневен рол-он дезодоранс
  • Иконски мирис White Musk®
  • Вегански мошус
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете под пазувите – тоа е тоа, подготвени сте да одите.
  2. Не заборавајте, не нанесувајте на оштетена кожа. Ако се појави осип или иритација, прекинете ја употребата. Се чува вон дофат на деца.
  3. Зошто да не додадете неколку спрејови од White Musk® Спреј за тело за да го надополните иконскиот мирис.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® Deodorant

Alcohol Denat., Aqua/Water/Eau, Aluminum Chlorohydrate, Propylene Glycol, Parfum/Fragrance, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Hydroxycitronellal, Cinnamyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Alpha-Isomethyl Ionone.

My Review for White Musk® Deodorant

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.