The Body Shop Macedonia

White Musk® Body Lotion Vegan

White Musk® Body Lotion Vegan

0/5
0 Мисли

Знаеме дека сакате добар мирис од нашиот иконски White Musk. Сега замислете дали би можеле да го имате истиот сензуален мирис по целото тело и да ја направите вашата кожа свиленкаста мека.

Звучи како сон, нели? Поздравете го нашиот лосион White Musk® – Body Lotion, вашиот свилен спасител. Формулиран со нашиот мошус без суровост, овој навлажнувач за цело тело го заведува вашиот нос со свежа мешавина од чисти алдехиди, утешителен јасмин и нашиот сензуален мошус без суровост, и ви дава чувство на моќ, воздигнување, можеби дури и носталгично.

Еве една тајна: лосионот White Musk на The Body Shop се чувствува како блаженство штом го нанесете. И кога ќе го започнете денот, тој лежерно ќе го исполни воздухот како сигурен потсетник за моќта што ја испуштате.

Како и многу од нашите лосиони, кожата лесно го апсорбира и се чувствува луксузно лесен  на кожата. Спојте го со уште повеќе производи од нашата палета White Musk за уште подолготрајни мириси.

 

 • Лосион за тело збогатен со шеа путер  од Гана
 • Ја прави кожата свиленкаста мека
 • Свеж, цветен и иконски мирис
 • Ноти на алдехид, јасмин и мошус без суровост
 • Шише што може да се рециклира, направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи ја и пластиката од Заедницата за Фер Трговија од Индија
 • Иконски мирис на мошус
 • За сите типови кожа
 • Вегански производ

 

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исцедете мала количина од нашиот лосион за тело White Musk® во вашите раце.
 2. Масирајте го во вашата кожа и оставете мирисот на свежо цвеќе да го исполни воздухот.
 3. Оставете го да впие неколку минути пред да се облечете за тој ден.
 4. Изградете го волшебниот мирис со прскање на нашиот Мист White Musk®.
 5. Не сте сигурни кој мирис е вистинскиот за вас? Можеме да ви помогнеме да го пронајдете вашиот совршен мирис користејќи го нашиот Водич за парфеми.

Дали сте слушнале за слоевите на мирисот? Сега можете да го прилагодите вашиот мирис за да одговара на секој ваш елемент. Нашите нови полнила за мириси – White Musk® Elements, се направени да се обложат над нашиот оригинален White Musk® мирис, за да можете да си играте со нотите што ги сакате и да ги направите „вие“.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® Body Lotion Vegan

Aqua/Water/Eau, Ethylhexyl Palmitate, Ceteareth-20, Glycerin, Steareth-2, Parfum/Fragrance, Orbignya Oleifera Seed Oil, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Sodium Hydroxide, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Citric Acid.

My Review for White Musk® Body Lotion Vegan

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.