The Body Shop Macedonia

Vitamin E Quench Sheet Mask

ЗА СУВА КОЖА

БИОРАЗГРАДЛИВА МАСКА

Vitamin E Quench Sheet Mask

ЗА СУВА КОЖА

БИОРАЗГРАДЛИВА МАСКА

0/5
0 Мисли

Збогатена со органска алое вера на Заедницата за Фер Трговија, хијалуронска киселина од природен извор и масло од пченични никулци, оваа маска обезбедува 24-часовна хидратација и ја остава кожата веднаш помека, помазна и хидрирана.

 • Хидратантна маска
 • Погодна за сите типови кожа
 • Кожата се чувствува хидрирана, помека и помазна
 • 24 часовна хидратација
 • Лесна за употреба за моментални резултати
 • Збогатена со хијалуронска киселина од природно потекло од Франција, масло од пченични никулци и органска алое вера од Заедницата на
 • Фер Трговија од Мексико
 • Биоразградлива (со исклучок на пакувањето)

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Витамин Е. Витаминот Е (познато како токоферол) е заштитен витамин кој е познат во круговите за нега на кожата за навлажнување и заштита на кожата.

Масло од пченица. Маслото од пченични никулци се прослави во круговите за нега на кожата бидејќи помага да се намали загубата на вода од кожата.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Извадете ја маската, расклопете ја и нанесете ја на лицето.
 2. Тријте ја на кожата и опуштете се.
 3. По 15 минути отстранете ја и измасирајте го преостанатиот серум во вашата кожа.
 4. Користете ја 1-2 пати неделно. За да ја завршите вашата рутина за нега на кожа со Витамин Е, комбинирајте ја со нашиот хидратантен крем со Витамин Е или ноќен крем со Витамин Е. Откријте ги придобивките од Витаминот Е.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Quench Sheet Mask

Вода, алкохол денат., глицерин, пропанедиол, бензил алкохол, салицилна киселина, PPG-26-Buteth-26, токоферил ацетат, пченично масло / Triticum Vulgare, масло од арган / Argania Spinosa, тринатриум етилендиамин акриилат10-дисуцинат Вкрстен полимер, натриум хидроксид, натриум акрилат/кополимер натриум акрилоилдиметил таурат, масло од хидрогенизирана смола PEG-40, натриум хијалуронат, ксантанска гума, изохексадекан, алое вера/ сок од лист од алое барбаденсис, прашок од лист од алое барбаденсис, бенгрил 0, парфем0, Диполихидроксистеарат, Сорбитан Олеат, Тридецет-6, Хидроксицитронелал, Лимонен, Гераниол, Линалол

My Review for Vitamin E Quench Sheet Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.