The Body Shop Macedonia

Vitamin E Moisture Gel Cream

НОВА АМБАЛАЖА

48Ч ХИДРАТАЦИЈА

ЗА КОМБИНИРАНА КОЖА

Vitamin E Moisture Gel Cream

НОВА АМБАЛАЖА

48Ч ХИДРАТАЦИЈА

ЗА КОМБИНИРАНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Оваа гел-крема за лице дава хидратација и сјаен изглед на вашата кожа!

Витаминот Е се добива од маслото од семките на малини (многу познат извор на Витамин Е), додека од останатиот дел на малината се прави сок. Ништо не се фрла! Содржи хијалуронска киселина како и масло од жито.

Овој пат, паковањето е направено од рециклирано стакло, додека капачето е од рециклиран алуминиум. Можете да го рециклирате одново и одново!

  • Хидратација до 48Ч
  • Соодветно за сите типови кожа
  • Збогатено со Витамин Е, органска хијалуронска киселина и масло од семе од малина
  • 96% природни состојки
  • Веганско
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

  1. Се шири на кожата со врвовите на прстите (внимавајте да го избегнувате пределот околу очите).
  2. Навлажнете секој ден. Едноставно.
  3. Користете го со нашата целосна палета за нега на кожа со витамин Е за сериозни нивоа на дневна хидратација
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Moisture Gel Cream

Вода, изопропил палмитат, глицерин, бутилен гликол, цетил алкохол, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, цетил естер, миристил миристат, феноксиетанол, каприлил гликол, токоферил ацетат, карбомер, малина, сообраил, фурараил Глутамат, тринатриум етилендиамин дисукцинат, натриум хидроксид, натриум хијалуронат, бензил бензоат, бензил алкохол, гераниол, линалол, лимонен, хидроксицитронелал, алфа-изометил јонон, CI 14700/CIY191 4,

My Review for Vitamin E Moisture Gel Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.