The Body Shop Macedonia

Vitamin E Skin Cooling Gel Mist

ЗА СУВА КОЖА

Vitamin E Skin Cooling Gel Mist

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Навлажнете се кога сте во движење со нашиот Лесен Мист Гел за Ладење со Витамин Е за кожа. Совршен за сите типови кожа. Се чувствува кул и освежувачки. И ја хидрира и заштитува вашата кожа со 48 часовна хидратација. Користете го како навлажнувач или испрскајте се наутро, или секогаш кога ви треба брза доза на хидратација.

 • Мист за лице
 • 48 часовна хидратација за сите типови кожа
 • Кожата се чувствува ладна и освежена
 • Супер лесна текстура, гел во мист
 • Не е мрсен и брзо се впива
 • Направен со екстракт од малина
 • Дерматолошки тестирано

Витамин Е. Витаминот Е (познато како токоферол) е заштитен витамин кој е познат во круговите за нега на кожата за навлажнување и заштита на кожата.

Масло од семе од малина. Пресовани семки од малина произведуваат природно масло за смирување на кожата што го користиме во нашите производи за да ја направиме вашата кожа помазна.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Испрскајте рамномерно на лицето од далечина со затворени очи и уста.
 2. Нежно втријте го во кожата.
 3. Избришете го вишокот мист од очите и устата.
 4. Почувствувајте ја непосредната воздишка – hahhhââ з.
 5. Прскајте секогаш кога ви треба брза доза на супер лесна хидратација.
 6. Користете го со нашата целосна палета за нега на кожа со Витамин Е за сериозни нивоа на дневна хидратација.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Skin Cooling Gel Mist

Вода, пропанедиол, бутилен гликол, глицерин, ксилитилглукозид, полисорбат 20, анхидроксилитол, феноксиетанол, ксилитол, хлорфенезин, калциум лактат, гума за џвакање, гликоза, парфем / вкус, сок од малина, бензитатил Бензил алкохол, гераниол, линалол, лимонска киселина, натриум бензоат, лимонен, калиум сорбат, хидроксицитронелал, алфа-изометил јонон.

My Review for Vitamin E Skin Cooling Gel Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.