The Body Shop Macedonia

Vitamin C Skin Boost Instant Smoother

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ЈА ИЗМАЗНУВА КОЖАТА

Vitamin C Skin Boost Instant Smoother

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ЈА ИЗМАЗНУВА КОЖАТА

0/5
0 Мисли

Добијте моментален сјај со мазна завршница со овој идеален производ за зајакнување на сјајот на вашата кожа. Може да се користи самостојно или со хидратантен крем. Производот е збогатен со бразилско масло од орев преработено според Заедницата за Фер Трговија.

Можете да го користите самостално, но за максимален ефект ви препорачуваме да го комбинирате со други производи од серијата.

 

  • Мазна кожа
  • Може да се користи самостојно или со хидратантен крем
  • Го зголемува природниот сјај
  • Ја освежува и омекнува кожата
Исчисти

Начин на употреба

  1. Прво, да го измиеме лицето. Дајте му шанса на нашиот C Vitamin C Facial Cleansing Polish.
  2. Заклучете ја хидратацијата на кожата со енергичен хидратантен крем Vitamin C Glow Boosting Moisturiser.
  3. Сега следете го засилувачот за инстант измазнување на Vitamin C Skin Boost Instant Smoother. Нежно распоредете го по целото лице и вратот пред шминкање.  
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Skin Boost Instant Smoother

Циклопентасилоксан, диметикон, циклохексилоксан, диметикон вкрстен полимер, синтетички флуорфлогопит, мика, HDI / триметилол хексилактон вкрстен полимер, аскорбинска киселина, бразилско масло од орев/ Bertholletia Excelsa, токоферол, глицерол, глицерилнелнел, Бензоат, цитрал, вода, хексил цинамал, екстракт од овошје Myrciaria Dubia, цитронелол, Ci 77891.

My Review for Vitamin C Skin Boost Instant Smoother

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.