The Body Shop Macedonia

Vitamin C Overnight Glow Revealing Mask

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

НОЌНА МАСКА

ВЕГАНСКО

Vitamin C Overnight Glow Revealing Mask

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

НОЌНА МАСКА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Подгответе се за лесна ноќ со нашата маска за лице Vitamin C Overnight Glow-Revealing .

Збогатена со витамин Ц, млечна киселина за обновување на кожата (АХА) и ензими од папаја, нашата ноќна маска помага при нерамномерна пигментација, го намалува бројот, големината и интензитетот на темните дамки и открива нов, подобрен сјај на кожата – забележано зголемување на сјајот за 89%. по 4 недели *! Кожата е исто така понежна и значително помека, а тонот изедначен. Прекрасно!

Препуштете се на магијата на оваа маска додека сте во длабок сон; веројатно ќе почувствувате мало пецкање – а тоа значи дека маската напорно работи. Направена од 95% состојки од природно потекло, оваа маска со маслена текстура е супер лесна за нанесување, веднаш се впива без да остави никакви траги, додека кожата ја остава кадифено мека и се впива толку брзо што можете веднаш да потонете под мекото ќебе. Разбудете се со кожа со свеж сјај и изедначен тен. Внимание, бидејќи маската содржи органски киселини, не заборавајте да го нанесете вашиот заштитен фактор- SPF наутро!

И амбалажата може да се рециклира! 

*Резултати од клинички испитувања во период од 56 дена: спроведени на 22 жени на возраст од 47-65 години.

 

 • Ноќна маска која не се мие.
 • За сите типови на кожа, дури и чувствителна
 • Докажано е дека го намалува бројот, големината и интензитетот на темните дамки
 • Помага да се изедначи тонот и текстурата на кожата
 • Открива сосема нов сјај на кожата
 • Направена со 95% природни состојки, вклучувајќи витамин Ц, млечна киселина и екстракт од папаја како главен извор на овошни ензими.
 • Сертифициран од Веганската заедница
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 1. Навечер, започнете со нашиот чистач со витамин Ц за нежно да ги отстраните мртвите клетки на кожата.
 2. Нанесете тенок слој од маската на кожата, избегнувајќи ги очите.
 3. Сакате дополнителна хидратација? Проследете со нашата хидратантна маска за зајакнување на сјајот со витамин Ц.
 4. Заспијте и оставете го да си ја врши работата . Може да пецка, но тоа е сосем нормално.
 5. Разбудете се со сјајна кожа и изедначен тен.
 6. Нанесете малку заштитен фактор пред да излезете од дома.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Overnight Glow Revealing Mask

Aqua/Water/Eau, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Myristyl Myristate, Squalane, Lactic Acid, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Cetearyl Alcohol, Diglycerin, Sodium Citrate, Zea Mays Starch/Zea Mays (Corn) Starch, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Betaine, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Hydroxide, Polyacrylate Crosspolymer-6, Phenoxyethanol, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Salicylic Acid, Parfum/Fragrance, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Linalool, Palmaria Palmata Extract, Limonene, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Benzyl Benzoate, Carica Papaya Fruit Extract, Mangifera Indica Fruit Extract/Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Citral, Hexyl Cinnamal, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Benzyl Alcohol, Geraniol, Citronellol, CI 19140/Yellow 5, CI 15510/Orange 4, CI 17200/Red 33.

My Review for Vitamin C Overnight Glow Revealing Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.