The Body Shop Macedonia

Vitamin C Energising Face Mist

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

Vitamin C Energising Face Mist

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Веднаш освежете ја вашата кожа и зајакнете го нејзиниот сјај со нашата енергична магла за лице. Совршен за подобрување на досадниот тен и за хидратација во движење.

 

  • За безживотна, уморна, раздразлива кожа
  • Camu camu богат со витамин Ц од амазонската прашума, алое вера на Заедницата за Фер Трговија од Перу
  • Освежува и го подобрува природниот сјај

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. 

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико. 

Camu Camu

Ги дробиме Camu Camu бобинките за да добиеме екстракт од овошје, познато дека има над 20 пати повеќе витамин Ц од портокалот

Витамин Ц

Ние користиме витамин Ц (аскорбинска киселина, ако се чувствувате фенси) за да и помогнеме на кожата да изгледа убаво и сјајно.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Затворете ги очите и испрскајте го лицето по потреба.
  2. Оставете да се исуши.Нашиот мист за лице може да се испрска и на кожата за да се намести шминката.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Energising Face Mist

Вода, бутилен гликол, полисорбат 20, глицерин, феноксиетанол, масло од хидрогенизирана смола PEG-40, натриум бензоат, магнезиум аскорбил фосфат, натриум цитрат, натриум глуконат, парфем / мирис, динатриум EDTA, алое џумоне бараденис, Киселина, бензил бензоат, екстракт од овошје Myrciaria Dubia, цитрал, хексил цинамал, цитронелол.

My Review for Vitamin C Energising Face Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.