The Body Shop Macedonia

Vitamin C Glow Sheet Mask

БИОРАЗРАБЛИВА МАСКА

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАН

Vitamin C Glow Sheet Mask

БИОРАЗРАБЛИВА МАСКА

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Откријте ја хидрираната, блескава кожа за само 15 минути со нашата веганска маска Vitamin C Glow Sheet Mask. Збогатена со „Сamu Сamu“ бобинки со витамин Ц и органска алое вера во Заедницата за Фер Трговија, оваа маска го открива вашиот природен сјај и ѝ дава на кожата да се чувствува веднаш будна, хидрирана и здрава.

 • Навлажнувачка маска за еднократна употреба
 • Погодна за сите типови кожа
 • Кожата се чувствува хидрирана, будна и поздрава
 • Лесна за употреба за моментални резултати
 • Збогатена со  „Сamu Сamu“ бобинки богати со витамин Ц од Перу и органска алое вера од Мексико од Заедницата за Фер Трговија
 • Веган
 • Биоразградлива маска

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. 

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико. 

Camu Camu

Ги дробиме Camu Camu бобинките за да добиеме екстракт од овошје, познато дека има над 20 пати повеќе витамин Ц од портокалот

Витамин Ц

Ние користиме витамин Ц (аскорбинска киселина, ако се чувствувате фенси) за да и помогнеме на кожата да изгледа убаво и сјајно.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Извадете ја маската, расклопете ја и ставете ја на лицето.
 2. Добро ставете ја на кожата и опуштете се.
 3. По 15 минути отстранете ја и измасирајте го преостанатиот серум во вашата кожа.
 4. Користете ја 1-2 пати неделно. За да ја завршите вашата рутина за нега на кожа со витамин Ц, комбинирајте ја со нашиот навлажнувач Vitamin C Glow Boosting Moisturiser.Ш
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Glow Sheet Mask

Вода, алкохол денат., глицерин, пропанедиол, натриум цитрат, бензил алкохол, PPG-26-buteth-26, лимонска киселина, масло од хидрогенизирана смола PEG-40, салицилна киселина, натриум глуконат, 3-О-етил аскорбинска киселина, ацетат , Ксантанска гума, тринатриум етилендиамин дисукцинат, натриум хидроксид, натриум хијалуронат, парфем / мирис, алое вера/ сок од лист во прав, овошен екстракт од Myrciaria Dubia, линалол, лимонен, бензил бензоат.

My Review for Vitamin C Glow Sheet Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.