The Body Shop Macedonia

Vitamin C Glow Revealing Serum

ЗА УМОРНА КОЖА БЕЗ СЈАЈ

ДАВА БЛЕСКАВ СЈАЈ

ВЕГАНСКО

Vitamin C Glow Revealing Serum

ЗА УМОРНА КОЖА БЕЗ СЈАЈ

ДАВА БЛЕСКАВ СЈАЈ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Ви го претставуваме серумот со витамин Ц, нашиот суперхерој кој ја освежува и оживува кожата и помага да се постигне идеалниот тен. 

Направете ја безживотната, уморна кожа дел од минатото со нашиот новитет направен со 10% природно добиен витамин Ц – нашата најголема концентрација на витамин Ц досега! Збогатен е и со состојката бакучиол. Природно добиениот бакучиол има сличен ефект на кожата како и ретинолот. 

Направен со 92% природни состојки, овој лесен серум ја подобрува изедначеноста на тенот на кожата и открива нов, подобрен сјај на кожата – поточно – видливо зголемување на сјајот по 8 недели во просек за 33%*! Како да не го сакате? 

Направете ја оваа суперѕвезда дел од вашата утринска и вечерна рутина! Многу е едноставно – прашајте ги 112-те жени кои го пробале – дури 86% од нив потврдиле дека природниот сјај на нивната кожа се подобрил по 8 недели употреба**! 

Има уште едно изненадување – нашето пакување за рециклирање*** направено од рециклирано стакло. 

Масирајте неколку капки од нашиот серум Vitamin C Glow Revealing  на свежо исчистена кожа. Уживајте во моментите за себе додека чекате да се апсорбира. Завршете со нашиот хидратантен гел крем за зајакнување на сјајот со витамин Ц за доза дополнителна хидратација. Брилијантен сјај постигнат за еден час! 

** Резултати од тестирањето на корисниците во период од 8 недели: тестирано од 112 жени на возраст од 25-45 години.

*** Без вклучување на пипета. 

 • Серум кој обезбедува секојдневен сјај
 • За сите типови на кожа, вклучувајќи и чувствителна
 • Помага да се изедначи тенот на кожата
 • Открива сосема нова блескава кожа
 • Направено со 92% состојки од природно потекло, вклучувајќи 10% витамин Ц и bakuchiol 
 • Сертифициран од Веганската заедница
 • Некомедоген (не ги затнува порите)
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 1. Најпрво, започнете со нашиот чистач со витамин Ц за нежно да ги отстрани мртвите клетки на кожата и да ја открие совршената основа за вашите следни чекори за нега на кожата.
 1. Ставете 2-3 капки од нашиот серум на вашата рака и нежно масирајте ја исчистената кожа на лицето секое утро и вечер.
 1. Оставете да делува пред да завршите со нашата хидратантна крема за зајакнување на сјајот на витамин Ц за дополнителна хидратација

 

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Glow Revealing Serum

Пропанедиол, Денат на алкохол, аква/вода/водо, глицерин, 3-о-етил аскорбинска киселина, пропилен карбонат, нхидроксипропилцелулоза, парфем/мирис, линалол, екстракт од палмарија палмата, лимонен, гераниол, беннанилхентиол, Цитронелол, хексил цинамал, бензил алкохол.

My Review for Vitamin C Glow Revealing Serum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.