The Body Shop Macedonia

Vitamin C Glow Revealing Liquid Peel

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ЈА ОТСТРАНУВА НЕЧИСТОТИЈАТА

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ПРОИЗВОД

Vitamin C Glow Revealing Liquid Peel

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ЈА ОТСТРАНУВА НЕЧИСТОТИЈАТА

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Разбудете ја кожата како никогаш досега. Ако вашата кожа не се чувствува најдобро или ако ви недостасува малку внатрешен сјај, нашиот Vitamin C Glow Revealing Liquid Peel ќе ви помогне да ја вратите таа пролет во вашиот живот. 

Тоа е нежен пилинг, специјално формулиран за ексфолијација на безживотната, уморна кожа за среќен, здрав сјај. Без овој чекор, нечистотијата и валканоста може да останат на вашето лице подолго отколку што би сакале – додека не го запознаат нашиот Vitamin C Liquid Peel. 

Овој трансформирачки гел пилинг е лигава забава. Само нанесете го на сува кожа и додека го масирате лицето, ќе почувствувате како се формираат меките делчиња кои ја отстрануваат нечистотијата и ја откриваат кожата која е свежа, чиста и со мазен изглед. 

Како и многу од течните пилинг на Body Shop, овој мајстор што свети во мрак е популарен и има добра причина. Vitamin C Peel од The Body Shop е преполн со  „Сamu Сamu“ бобинки, кои се богати со витамин Ц. Тоа е енергичен и освежувачки начин да се грижите за вашата сјајна, убава кожа.

 

  • Збогум безживотна кожо и здраво кожо со здрав изглед
  • PH помага да се отстранат мртвите клетки на кожата веднаш штом трепнеш
  • Збогатен со екстракт од  „Сamu Сamu“ бобинки со витамин Ц
  • Гледајте како нечистотијата и валканоста се измиваат од вашата кожа

Витамин Ц

Ние користиме витамин Ц (аскорбинска киселина, ако се чувствувате фенси) за да и помогнеме на кожата да изгледа убаво и сјајно.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Стиснете ја пумпата двапати на прстите и масирајте го пилингот на чиста, сува кожа. Избегнувајте ја областа околу очите и усните. 
  2. Продолжете со масажата околу 20 секунди, додека не почнат да се создаваат меки грутки. 
  3. Исплакнете сè со вода, за чувство на освежување. Остатокот од грутките можете да ги исчистите со нашата крпа од муслин со помош на нашиот хидратантен тонер со витамин Е 
  4. Користете 2-3 пати неделно за најдобри резултати.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Glow Revealing Liquid Peel

Вода, алкохол денат., пропилен гликол, глицерин, карбомер, PPG-26-Buteth-26, палмитамидопропилтримониум хлорид, PEG-40 хидрогенизирана смола масло, кватерниум-80, парфем, 3-O-етил аскорбинска киселина, бехентри, Хлорид, цетримониум хлорид, бензил салицилат, хексил цинамал, изопропил алкохол, линалол, екстракт од овошје

My Review for Vitamin C Glow Revealing Liquid Peel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.