The Body Shop Macedonia

Vitamin C Glow Cleansing Polish

ЗА БЕЗЖИВОТНА, УМОРНА КОЖА

ВЕГАНСКО

ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ

Vitamin C Glow Cleansing Polish

ЗА БЕЗЖИВОТНА, УМОРНА КОЖА

ВЕГАНСКО

ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ

0/5
0 Мисли

Нежно ексфолирајте ја кожата со нашиот чистач со витамин Ц за да ја постигнете совршената основа за блескава нега на кожата.

Истата формула се враќа во сосема ново пакување, подготвена да го врати свежиот сјај на кожата. Лесната гел-текстура е надополнета со микрочестички од Јојоба и бисери – направени од вулканско стакло – за нежно отстранување на мртвите клетки од кожата, откривајќи видно помазна и помека кожа.

Направен со 92% природни состојки, нашиот чистач за лице за секојдневна употреба е надополнет со екстракт од каму каму бобинки. Познато е дека каму каму бобинките содржат двојно повеќе витамин Ц отколку портокалот.  Не може да биде подобро од тоа!

Нашата нова амбалажа исто така може да се рециклира*. Можеш ли да не ја сакаш?

 • Средство за миење лице
 • За сите типови кожа
 • Ги отстранува секојдневните нечистотии и ги отстранува мртвите клетки од кожата
 • Остава кожата да се чувствува помазна и значително помека
 • Направено со 92% состојки од природно потекло, вклучувајќи екстракт од каму каму бобинки
 • Сертифициран од Веганската заедница
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 1. Наутро и навечер, масирајте мала количина на влажна кожа.
 2. Исплакнете ја.
 3. Следете ја рутината со неколку капки од нашиот Radiance Revealing Serum со витамин Ц и хидратантна крема што го подобрува сјајот.
 4. Светот на блескавата кожа сега е ваш.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Glow Cleansing Polish

Аква/вода/вода, глицерин, коко-глукозид, кокамидопропил бетаин, натриум лаурет сулфат, перлит, натриум хлорид, акрилати/C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, бензил алкохол, феноксиетанол, ксантан ескор аскор, јоџоос , парфем/мирис, натриум цитрат, натриум глуконат, динатриум EDTA, линалол, лимонен, бензил бензоат, прашок од сок од алое Барбаденсис, лимонска киселина, овошен екстракт од Myrciaria Dubia, Натриум Хидроксид, CI 733374/Lakeed .

My Review for Vitamin C Glow Cleansing Polish

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.