The Body Shop Macedonia

Vitamin C Glow-Boosting Moisturiser

ЗА БЕЗЖИВОТНА, УМОРНА КОЖА

24-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАНСКО

Vitamin C Glow-Boosting Moisturiser

ЗА БЕЗЖИВОТНА, УМОРНА КОЖА

24-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Дајте и на безживотната, уморна кожа БУМ ефект со нашата хидратантна крема со Витамин Ц која го зголемува сјајот на кожата.

Саканата формула се враќа, сега во ново пакување, подготвена да му пружи многу љубов на вашето лице. Нашата хидратантна крема веднаш ја враќа кожата во живот, обезбедувајќи ѝ хидратација и освежување, со сјаен финиш!

Направена од 96% природни состојки, оваа хидратантна крема е збогатена со екстракт од каму каму бобинки. Каму каму бобинките се познати по тоа што содржат двојно повеќе витамин Ц отколку сочниот портокал. Веднаш ја прави кожата помека, помазна, помалку уморна и видливо посјајна.

Имаме уште едно изненадување – амбалажата е 100% рециклирачка и исто така направена од рециклирано стакло. Можете ли да одолеете?

Сакате целосна рутина што остава неверојатен сјај на лицето? Започнете со нашиот Vitamin C Cleansing Polish за да ги отстраните мртвите клетки од кожата. Потоа нанесете од нашиот серум Vitamin C Glow Serum за да го подобрите тонот на кожата. Завршете ја рутината со нашата хидратантна крема Glow-Boosting за дневна доза на хидратација. Брилијантен сјај постигнат за еден час!

 • Дневна хидратантна крема
 • За сите типови кожа
 • 24 часовна хидратација
 • Ја храни кожата и ја прави значително помека
 • Направен од 96% природни состојки, вклучувајќи и екстракт од каму каму бобинки
 • Сертифициран од Веганската заедница
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 1. Прво, започнете ја вашата рутина со нашиот  Vitamin C Cleansing Polish. На овој начин ќе ја исчистите кожата и нежно ќе се ослободите од мртвите клетки.
 2. Проследете со неколку капки од нашиот серум Vitamin C Glow Revealing Serum.
 3. Потоа е на ред хидратантната крема Glow-Boosting, нанесувајте со врвовите на прстите по целото лице и вратот секое утро и навечер.
 4. Почекајте неколку секунди за да се впие, а потоа дополнете со SPF-заштитен фактор пред да продолжите со секојдневните обврски.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Glow-Boosting Moisturiser

Aqua/Water/Eau, Alcohol Denat., Glycerin, Propanediol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethyl Macadamiate, Isostearyl Lactate, Phenoxyethanol, Isopropyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Limonene, Sodium Hyaluronate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Disodium EDTA, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Citral, Tocopherol, Malic Acid, CI 15510/Orange 4, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Vitamin C Glow-Boosting Moisturiser

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.