The Body Shop Macedonia

Vitamin C Concealer

ВЕГАНСКО

БЛЕСКАВ ФИНИШ

ПРИРОДНА ПОКРИВНОСТ

Vitamin C Concealer

ВЕГАНСКО

БЛЕСКАВ ФИНИШ

ПРИРОДНА ПОКРИВНОСТ

0/5
0 Мисли

И вашата кожа може да биде блескава со нашиот нов мултифункционален коректор со витамин Ц.

Моќен коректор збогатен со витамин Ц, лесен, може да се комбинира со пудри и помага да се намали видливоста на флеките и темните кругови околу очите.

Достапен во 20 нијанси, така што лесно ќе ја пронајдете вашата нијанса . Поминете со апликаторот каде и да сакате да прикриете или истакнете нешто. Свиленкастата формула беспрекорно се вклопува во кожата за природен финиш кој трае цел ден, фокусиран на нерамномерните тонови на кожата и темните кругови со цел да ја направи вашата кожа да изгледа поблескава.

Сертифициран од The ​​Vegan Society и направен од 95% природни состојки, овој мал суперхерој е збогатен со витамин Ц за да и помогне на вашата кожа да изгледа блескава одвнатре. И најдобриот дел? Има возбудлив мирис на цитрус, исто како и нашата палета за нега на кожа со витамин Ц.

 • Мултифункционален коректор
 • Ја прикрива појавата на дамки и темни кругови
 • Обезбедува долготрајна покривност
 • Лесен за нанесување и трае во текот на целиот ден
 • Збогатен со витамин Ц од природно потекло
 • 100% стаклено шише кое може да се рециклира *
 • 95% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Подгответе ја кожата со вашата омилена нега на кожата.
 2. Создадете совршена основа со нашата Фондација Fresh Nude.
 3. Нанесете го нашиот коректор со витамин Ц под пределот околу очите или каде било каде што е потребно дополнително покривање.
 4. Се вклопуваат во кожата со врвовите на прстите или со нашата четка за коректор од бамбус.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin C Concealer

Аква/Вода/Eau, изоцетил стеароил стеарат, полиглицерил-3 диизостеарат, C9-12 алкан, каприлен/каприк триглицерид, октилдодеканол, лауроил лизин, глицерин, пропанедиол, магнезиум стеарат, изостеардит-кокиселин диоксид, исостеардит-кокиселин, изостеардико-холониум, Денат., феноксиетанол, аскорбил глукозид, етилхексилглицерин, мика, натриум метабисулфит, парфем/мирис, токоферил ацетат, линалол, лимонен, бензил бензоат, калај оксид, цитрал, хексил циномален оксид, хексил циномален 179/87/ Оксиди, CI 77499/Железни оксиди, CI 77491/Железни оксиди].

My Review for Vitamin C Concealer

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.