The Body Shop Macedonia

Vibrant Bergamot Fragrance Mist

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Vibrant Bergamot Fragrance Mist

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Дозволете вашата личност смело да заблеска со нашиот спреј за тело од бергамот, дел од колекцијата на мириси Choice.

Напрскајте секогаш кога сакате да го подигнете вашиот мирис на следното ниво. Сигурни сме дека ќе ви се допадне овој свеж нов мирис на нашиот најпродаван мирис All Mine. Не грижете се, стариот одличен мирис е ист.

Направен од 94% природни состојки, овој вегански мирис со неговите лесни, овошни и цитрусни ноти на бергамот, магнолија и крин ве поттикнува да живеете до максимум.

Шишето е направено од 42% рециклирано стакло и е затворено со алуминиумско капаче. Рециклирајте ги двете за да и покажете љубов на планетата.*

*Онаму каде што дозволуваат локалните услови. Отстранете ја пумпата пред рециклирање.

  • Спреј за тело
  • Надградба на мирисот во движење
  • Свеж мирис на цитрус
  • Ноти на бергамот, магнолија и крин 
  • 94% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Прскајте каде сакате и кога сакате. Бидете внимателни и избегнувајте го лицето и очите!
  2. Ако ви се допаѓа мирисот, надоградете го со тоа што прво ќе користите Vibrant Bergamot гел за туширање и Vibrant Bergamot body cream.
  3. Можете исто така да го надополните мирисот со нашата тоалетна вода Vibrant Bergamot.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vibrant Bergamot Fragrance Mist

Алкохол денат., аква/вода/водо, парфем/мирис, лимонен, линалол, цитронелол, гераниол, бензил алкохол, фарнесол, изоеугенол, денатониум бензоат.

My Review for Vibrant Bergamot Fragrance Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.