The Body Shop Macedonia

Vibrant Bergamot Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

Vibrant Bergamot Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

0/5
0 Мисли

Запознајте ја смелата страна на вашата личност секој пат кога ќе го нанесете нашиот Vibrant Bergamot хидратантен крем, дел од Choice колекцијата.

Нежно масирајте го низ целото тело за да уживате во неодоливата арома и мека и мазна кожа.

Направен со 96% природни состојки, вклучително и шеа путер на Заедницата за фер трговија од Гана, овој вегански хидратантен крен со неговите лесни, овошни и цитрусни ноти на бергамот, магнолија и момина солза ве поттикнува да блескате до максимум.

Пакувањето е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија, собрана од програмата Plastics for Change и капакот е направен од алуминиум и е потполно рециклиран.*

 • Крем за тело
 • Погоден за секаков тип на кожа
 • Ја прави кожата помека и помазна
 • Лесно се размачкува и не се лепи
 • Комбинација на цитрусни и цветни ароми
 • 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете со кружни движења на кожата.
 2. Обрнете повеќе внимание на сувите места – стапалата, лактите, рацете.
 3. Почекајте да се впие пред да се облечете.
 4. Користете го со други производи од серијата за уште потраен ефект.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vibrant Bergamot Body Cream

Aqua/Water/Eau, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Limonene, Citric Acid, Linalool, Citronellol, Benzyl Alcohol, Geraniol, Farnesol.

My Review for Vibrant Bergamot Body Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.