The Body Shop Macedonia

Cedar & Sage Conditioning Beard Oil For Men

СИЈАЈНА ЗАВРШНИЦА

ЗА СУВА КОСА

Cedar & Sage Conditioning Beard Oil For Men

СИЈАЈНА ЗАВРШНИЦА

ЗА СУВА КОСА

0/5
0 Мисли

Чувствувајте се смирени и уживајте во вашата брада со здрав сјај, со маслото за измазнување на брадата од Кедар и Жалфија. Оваа лесна формула без маснотии е дизајнирана да ја храни и омекнува кожата под брадата, а во исто време суптилно ги омекнува и мириса влакната на лицето. Мирисот содржи три дополнителни есенцијални масла: жалфија, каранфилче и кедар.

  • 100% вегетаријанско
  • Збогатено со органско кокосово масло од Заедницата за Фер Трговија
  • Збогатен со органско масло од бабасу
  • Збогатен со масло од соја од Бразил
  • Не е мрсен
  • Кожата се чувствува мека, со здрав сјај
  • Сувата кожа под брадата се чувствува смирена цел ден
  • Тестирано на мажи, не на животни

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. По навлажнување, ставете 3 капки на дланката и втријте ја исчистената, сува брада по пределот на образите и надолу по вратот.
  2. Со врвовите на прстите нанесете го преостанатиот производ на мустаќите.

Избегнувајте го пределот околу очите.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Cedar & Sage Conditioning Beard Oil For Men

Триглицерид Каприл / Каприк, масло од соја / глицин соја, коко-каприлат / капат, кокосово масло / кокос нуцифера, бразилско масло од орев / Bertholletia Excelsa, масло од Марула / Orbignya Oleifera, парфем / мирис, лимонен, линалол, толеролф, жераниолол, Семки од сончоглед/ Helianthus Annuus, лимонска киселина

My Review for Cedar & Sage Conditioning Beard Oil For Men

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.