The Body Shop Macedonia

Tea Tree Oil

ЗА МРСНА КОЖА

ПРОТИВ АКНИ

КОМПАКТНО

Tea Tree Oil

ЗА МРСНА КОЖА

ПРОТИВ АКНИ

КОМПАКТНО

0/5
0 Мисли

Ова масло за прочистување на лицето работи со вашата кожа за да можете да ги насочите флеките секој ден и да живеете со самодоверба. Одличен е за мрсна мазна кожа која добива флеки кога има лош ден. Ова шише е доволно мало за да го собере во вашиот џеб, но не треба да ја потценувате неговата моќ. Не плашете се секојдневно да ја надополнувате кожата за почист изглед. Тоа е мало, но моќно масло и ви треба само капка или две. 

Ако тоа ви звучи баш така, имаме цела палета на производи за нега на кожа од Tea Tree за да се грижиме за мрсната, оштетена кожа и да и помогнеме да изгледа појасна и попрефинета. Вклучете го маслото целосно во вашата рутина од чајно дрво или користете го ад хок. Се е добро.

  • Масло за чистење на лицето
  • Идеален за мрсна и оштетена кожа
  • Користете секојдневно или насочете ги флеките како што се појавуваат
  • Обезбедува чувство на освежување
  • Вегански производ
  • Јас го користам комплетот Kit-in Purе за прочистување на кожата од Tea Tree – погледнете го овде

Tea Tree Масло од Заедницата за Фер Трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Oil

My Review for Tea Tree Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.