The Body Shop Macedonia

Coconut Bronze Shimmering Dry Oil

МАСЛО ЗА СЈАНО ПОТЕМНУВАЊЕ

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

Coconut Bronze Shimmering Dry Oil

МАСЛО ЗА СЈАНО ПОТЕМНУВАЊЕ

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Дајте ѝ на вашата кожа природен изглед и сјај од сонце со нашето масло од кокосово бронзено сјајно суво масло. Оваа немрсна формула го подобрува вашиот природен тен со топла, блескава нијанса. Може да се користи и во текот на целата година за да и даде на која било нијанса на кожа малку поттик за празничен сјај.

  • Сјајно суво масло
  • За блескав тен
  • Немрсен финиш
  • Збогатено органско девствено кокосово масло од Заедницата за Фер Трговија од Самоа
  • Погоден за чувствителна кожа
  • Дерматолошки тестирано

Органско кокосово масло од Заедницата за Фер Трговија

Кокосовото масло засекогаш ја навлажнува кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на сува кожа за блескав изглед на сонце или за подобрување на вашиот природен летен тен.
  2. Изградете го вашиот сончев изглед со нашата палета Coconut Bronze.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Bronze Shimmering Dry Oil

Каприл/Каприк триглицерид, кокосово масло/ Кокос нуцифера, етилхексил палмитат, мика, масло од бразилско оревче/ Бертолетиа Екселса, масло од авокадо/ Персеа Гратисима, силициум диоксид, парфем/ мирис, токоферил ацетат, CI 77491, ци 77491, ти оксидан, CI 77491, I. CI 77499 / Железни оксиди

My Review for Coconut Bronze Shimmering Dry Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.