The Body Shop Macedonia

Oils of Life™ Intensely Revitalising Facial Oil

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

Oils of Life™ Intensely Revitalising Facial Oil

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Помага за хидратација, смирување и освежување на сувиот изглед на кожата. Да, добро слушнавте. Нашето масло за лице Oils of Life е префинет пакет од скапоцени состојки кои помагаат вашата кожа да изгледа и да се чувствува здрава.

Маслото за лице Oils of Life го хидрира и го оживува сјајот на кожата со помош на три ладно цедени масла од семки: масло од семе од црн ким, масло од семе од камелија и масло од семе од шипка. Нашата формула е нутриционистичкиот тим од соништата.

Ова лесно хидрантно масло за лице совршено ќе го надополни остатокот од вашата рутина за нега на кожата, додавајќи малку дополнителна хидратација. Без напор се топи во кожата за кадифено мека завршница и се чувствува толку луксузно додека го масирате во вратот, образите и челото.

Тоа е навлажнувач на база на масло кој одговара на сите типови кожа, но е особено одличен за жедна и сува кожа. Некои дури велат дека тоа е нашето најдобро масло за лице за сува кожа пред шминкање поради неговата формула која брзо се впива. Не остава остаток. Не се лепи. За тонирана кожа со здрав изглед.

  • Направен од 99% состојки од природно потекло
  • Надополнет со три скапоцени масла од семиња
  • Кожата изгледа блескава
  • Уживајте во младешкиот изглед на кожата која се чувствува поеластична и поцврста*
  • Погоден за чувствителна кожа * Самооценување на 182 жени по клинички тест.

 

Органско маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија. Ова „течно злато“ помага да омекне кожата илјадници години. Нашето доаѓа од маслиновите градини на Јужна Италија.

Масло од семе од Камелина. Цедено од семето на цветот Gold of Pleasure, ова е едно од маслата Oils of Life.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Станете и блеснете. Исчистете го лицето користејќи масло за чистење со интензивна ревитализација на масло во гел. Исушете го лицето со крпа.
  2. Исцедете 1-2 капки од нашето масло за лице на врвовите на прстите и нежно масирајте го лицето (не во близина на очите, ве молам!) и вратот секое утро. Се користи пред било кој крем.
  3. За врвен луксуз, пробајте го ролерот за ревитализација на лицето Oils of Life за да помогне да се стимулираат точките на притисок на лицето, вратот и деколтето.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Oils of Life™ Intensely Revitalising Facial Oil

Каприл / Каприк триглицерид, масло од маслиново овошје / Olea Europaea, масло од семе од Simmondsia Chinensis, масло од семе од Camelina Sativa, масло од шипка / Rosa Canina, масло од семе од Camellia Oleifera, масло од семе од Nigella Sativa, парфем, токоферол-дитрил-пентраута Хидроксихидроцинамат, Лимонен, Линалол, Цитронелол, Гераниол, Цветно масло Pelargonium Graveolens, масло од рузмарин/ Rosmarinus Officinalis, Origanum Majorana масло, Anthemis Nobilis цветно масло, Coumarin, Lavandula Angustifolia Hybriilrails, Lavandula Angustifolia C.

My Review for Oils of Life™ Intensely Revitalising Facial Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.