The Body Shop Macedonia

Hemp Shower Oil

ЗЕЛЕНА АРОМА

ЗА СУВА КОЖА

Hemp Shower Oil

ЗЕЛЕНА АРОМА

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Навлажнете се и помогнете во заштитата на ултра сувата кожа веднаш по туширањето со нашето омекнувачко масло за туширање. Ова нежно масло за туширање се трансформира во нежна пена за нежно да ја чисти кожата без да ја суши, помагајќи да се ослободи од многу сувата кожа и да ја заштити природната бариера за влажност на кожата.

 

  • Нежно масло за туширање за ултра сува кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Ја навлажнува и помага во заштитата на природната бариера за влажност на кожата
  • Збогатен со 10% чисто масло од семе од коноп
  • По употреба хидратацијата на кожата се зголемува за една третина

Масло од семе од коноп. Сигурно сте слушнале за маслото од коноп, познато и како масло од канабис сатива. Познат е по високото ниво на хидратација.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Влезете под туш и навлажнете се.
  2. Масирајте грст масло за туширање во вашата кожа, создавајќи мека, свиленкаста пена по целото тело.
  3. Добро исплакнете.
  4. Излезете од тушот и нанесете путер за тело од коноп за долготрајна хидратација.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Shower Oil

Масло од соја/ глицин соја, каприлен триглицерид / каприк, лаурет-3, МИПА-лаурет сулфат, масло од коноп/ канабис сатива, лаурет-7 цитрат, масло од рицинус/ Ricinus Communis, парфем/ мирис, полиглицерил-2 капарат , токоферол, хидрогенизирани палми глицериди цитрат, лимонска киселина.

My Review for Hemp Shower Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.