The Body Shop Macedonia

Tuberose & Orange Blossom Fragrance Oil

ОВОШЕН МИРИС

Tuberose & Orange Blossom Fragrance Oil

ОВОШЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Дозволете му на вашиот ум да талка низ релаксирачка оаза на цветови од портокал и тубероза со нашето масло за домашен мирис Tuberose & Orange Blossom Fragrance Oil. Создадете мирна оаза во вашиот дом со нашиот цветен домашен мирис, надополнет со релаксирачки екстракт од тубероза. Користете го со нашиот горилник за масло од сапуница или грејач за топење на восок. Уживајте во поцветниот, женствен мирис на нашата нова палета Moments of Nature. Овозможете му на вашиот дом инстант освежување со четири домашни мириси инспирирани од природата, надополнети со природни есенцијални масла.

  • Со етерично масло од портокал
  • Без суровост
Исчисти

Начин на употреба

Користете го со The Body Shop® Soapstone Oil Burner и други избрани додатоци за арома или додадете неколку капки.

ВНИМАНИЕ: Не додавајте вода во врелото масло. Прочитајте ја етикетата пред употреба. Може да предизвика алергиска реакција. Доколку е потребен медицински совет, имајте при рака контејнер или етикета за производот. Се чува вон дофат на деца.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tuberose & Orange Blossom Fragrance Oil

Geraniol, Citronellol.

My Review for Tuberose & Orange Blossom Fragrance Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.