The Body Shop Macedonia

Tuberose & Orange Blossom Reed Diffuser

ЦВЕТЕН МИРИС

Tuberose & Orange Blossom Reed Diffuser

ЦВЕТЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Потопете се во бурниот мирис на градина исполнета со цвеќиња со нашиот дифузер за арома на трска од тубероза и цвет од портокал. Дозволете етеричното масло од портокал и нотите од екстрактот од тубероза да создадат мирна оаза во вашиот дом. Уживајте во цветниот, женствен мирис на нашата нова палета Moments of Nature. Овозможете му на вашиот дом инстант освежување со четири домашни мириси инспирирани од природата, надополнети со природни есенцијални масла.

  • Со етерично масло од портокал
  • Без суровост
Исчисти

Начин на употреба

  1. Наредете ги природните стапчиња од трска во садот за да дозволите аромата полека да се ослободува.
  2. Превртете ги стапчињата еднаш неделно за да почувствувате максимален интензитет на арома.
  3. Носете ракавици или измијте ги рацете темелно откако ќе ги допрете бастунките.
  4. Прочитајте ја етикетата пред употреба. Може да предизвика алергиска реакција. Доколку е потребен лекарски совет, земете го со себе садот или етикетата на производот. Да се ​​чува подалеку од деца
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tuberose & Orange Blossom Reed Diffuser

Acetat Linalil, Salicilat Benzili, Linalool, Geraniol, Citronellol.

My Review for Tuberose & Orange Blossom Reed Diffuser

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.