The Body Shop Macedonia

Aloe Calming Toner

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ХИДРИРА И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКО

Aloe Calming Toner

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ХИДРИРА И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нека ве облее чувството на смиреност со нашиот смирувачки тонер од алое. Тоа е освежувачка формула која помага да се држи кожата под контрола. Да тонизираш или не? Се чини дека е прилично вообичаено прашање. Но, ако имате сува и чувствителна кожа, тогаш тонерот од алое вера е апсолутно задолжителен. Зошто? Не само што може да ви помогне да ја смирите вашата чувствителна душа, туку помага и да ги отстраните нечистотиите што можат да останат по чистењето: нечистотија, прашина, шминка и оние досадни мртви клетки кои ја прават вашата кожа да изгледа поуморно отколку што треба. Помина времето на суви тонери кои ја лишуваат кожата од сета нејзина добрина. Само еден освежителен удар со нашиот тонер збогатен со алое на вашето лице ќе ви помогне да се чувствувате хранети и хидрирани, овозможувајќи вашата убава кожа да блесне. Смирувачкиот тонер од Алое е збогатен со алое вера од Заедницата за фер трговија од Кампече, Мексико. Можеби изгледа грубо со својата трнова надворешност, но внатрешноста на алое вера е многу мека. Затоа е совршено прилагоден за смирување на сувата и чувствителна кожа. Какво олеснување!

  • Специјално формулиран за смирување и негување на сувата и чувствителна кожа
  • Помага на кожата да се чувствува хидрирана, мека и еластична
  • Збогатен од Заедницата за Фер Трговија алое вера од Кампече, Мексико

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Најпрво овозможете ѝ лесно чистење на вашата кожа со нашето средство за миење лице.
  2. Навлажнете ја памучната подлога со нашиот смирувачки тонер од алое и нанесете го преку лицето и вратот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Aloe Calming Toner

Вода, пентилен гликол, сорбитол, бутилен гликол, глицерин, пропанедиол, полисорбат 20, каприлил гликол, сок од алое вера/ прав од алое барбаденсис, лимонска киселина, натриум хидроксид.

My Review for Aloe Calming Toner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.