The Body Shop Macedonia

Vitamin E Hydrating Toner

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ХИДРАТИРА

Vitamin E Hydrating Toner

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ХИДРАТИРА

0/5
0 Мисли

Нашиот хидратантен тонер со витамин Е внесува свежина на вашата кожа бидејќи помага да се елиминираат скриените нечистотии, оставајќи ја вашата кожа да се чувствува чиста и еластична.

Важен чекор помеѓу чистењето и навлажнувањето, тонирањето на вашата кожа помага да се отстрани секоја шминка или остаток од вашата кожа. Тоа е совршен партнер по чистењето за да ја подготвите кожата за вашиот хидратантен крем, што мора да го имате во вашата рутина за нега на кожата. Повторете по нас: тонерот е неопходен.

Помина времето кога тонерите ја одземаа нејзината добрина на кожата. Бидејќи се испостави дека наоѓањето на вистинскиот тонер за хидратација може да направи чуда. Затоа го создадовме нашиот хидратантен тонер со Витамин Е, нежна формула збогатена со витамин Е, пченично масло и масло од соја. Нежно ја чисти кожата, за да можете да извлечете повеќе од вашите производи за нега на кожа, следејќи ја вашата рутина. И, се разбира, ќе ги апсорбирате сите прекрасни придобивки од витаминот Е за кожата. Тоа е победа.

  • Нежен за сите типови кожа
  • Исполнет со витамин Е
  • Збогатен со масло од пченични никулци и масло од соја
  • Мек, навлажнува, освежува

Витамин Е. Витаминот Е (познато како токоферол) е заштитен витамин кој е познат во круговите за нега на кожата за навлажнување и заштита на кожата.

Масло од пченица. Маслото од пченични никулци се прослави во круговите за нега на кожата бидејќи помага да се намали загубата на вода од кожата

Исчисти

Начин на употреба

  1. Прво, исчистете ја кожата со најпродаваниот кремаст чистач со витамин Е.
  2. Навлажнете ја памучниот тампон со мала количина  хидратантен тонер со витамин Е.
  3. Ичистете го целото вашето прекрасно лице секое утро и навечер, или секогаш кога ви е потребно чувството за свежо лице.
  4. Бонус совет: чувајте го во фрижидер за врвно чувство на ладење низ целата кожа. Само внимавајте да не го помешате со храна или пијалок кога го барате фрижидерот за мезе во полноќ.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Hydrating Toner

Вода, глицерин, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 хидрогенизирана смола масло, феноксиетанол, полисорбат 20, диглицерин, токоферил ацетат, калиум сорбат, карбомер, ксантанска гума, динатриум EDTA, пченичен парницум фуул/ , Натриум хидроксид, лимонска киселина, хидроксицитронелал, лимонен, гераниол, линалол, цитронелол, цинамил алкохол.

My Review for Vitamin E Hydrating Toner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.